Z Mladé Boleslavi

16. března 2007 v 22:29 | Angellska |  Chinaski - Rozhovory
Mladá Boleslav - Nedělní podvečer patřil v Mladé Boleslavi skupině Chinaski. Na jejich koncert do Domu kultury přišly desítky lidí. (kecaj, byly nás tam stovky:)
Dočetl jsem se, že jste nedávno vystupovali v Londýně.
Přesně tak. Hráli jsme v Londýně v klubu Cargo. Je to takový hezký klub ve středu města. Opravdu dobrý "rokáč" a vejde se tam pět set lidí. V Londýně jsme hráli už podruhé. Bylo to parádní, a dokonce jsme měli i beznadějně vyprodáno, což nás pochopitelně těší. Musím ale říct, že v zahraniční hrajeme jenom pro krajany - Čechy a Slováky.
Co, cizinci?
Cizince to příliš nezajímá.
Kolik dní jste v Londýně strávili?
Jenom dva dny. Chtěli jsme si to prodloužit a zůstat tam déle, ale měli jsme v Čechách ještě nějaký koncert, takže jsme se vrátili. V podstatě jsme tam jeden den letěli, zahráli a druhý den zase letěli zpátky. Ale před třemi lety, kdy jsme tam byli poprvé, jsme si volno udělali a zůstali v Londýně asi tři dny.
Kde všude jste v zahraničí už hráli?
Více jak deset let jezdíme na Slovensko, kde trávíme třeba měsíc z celého roku. To ale neberu jako cizinu. Jinak jsme hráli dvakrát v Americe a dvakrát v Británii. Máme ještě slíbené Švýcarsko a Belgii, ale je to zase pro Čechy, kteří tam žijí.
V Americe jste měli trochu volného času si něco prohlédnout?
Ano. Byli jsme tam v květnu asi čtrnáct dní a hráli pět koncertů - New York; Atlanta; Chicago, Denver, Los Angeles. Objeli jsme celou Ameriku a měli dvakrát čtyři dny volno, takže jsme si to opravdu užili. Prohlédli jsme si tedy města, ale zavítali i do Skalistých hor. Takže i v přírodě jsme byli.
Chtěli byste se někdy do Londýna vrátit a v klidu si město prohlédnout?
No jistě. V Londýně se to vlastně všechno peče, mám pocit. Hlavně v muzice. Chtělo by to chvíli tam strávit a obejít kluby a divadla. Když bych věděl, že tam pojedu, tak bych si nejprve koupil průvodce a vybral si to nejzajímavější.
Co se vám na Londýně líbí?
Především ta atmosféra. Všechny národnosti světa na hromadě. Cítím tam takovou svobodu. Lidé se tam prostě tak nějak tolerují.
Dokázal byste se tam přestěhovat a bydlet tam?
Možná ano, ale jenom na rok. Nechtěl bych tam bydlet na furt. Je to až moc velké město, mně prostě vyhovuje Praha. I když je to také velkoměsto, ale není to tak velké. Metrem ho celé přejedu za půl hodiny z jednoho konce na druhý. Prostě ideální město.
Takže přísloví "Všude dobře, doma nejlépe," u vás platí?
Ano. Já jsem opravdu velký patriot. Ale nejlépe je prostě v Jičíně.
Jak jste na tom před Vánoci s turné? Máte vůbec čas na svůj soukromý život?
Hrajeme hodně po klubech, takže oproti minulému roku máme v podstatě volno. Vánoce tedy stihnu úplně krásně.
Už jste napsal Ježíškovi?
(smích) Ne, ještě jsem nenapsal a ještě jsem ani nic nepořídil. Ale je to šíleně blízko, úplně mi to vyrazilo dech, vždyť Vánoce jsou skoro za měsíc. To je hrozný, jak to letí.
Nebudu se ptát, co byste tam chtěl najít, ale na to, co byste tam najít nechtěl.
Bačkory - to by znamenalo, že už jsem hodně starý.
Co vás potěší?
Když mi někdo něco hezkého vyrobí. Třeba obrázek.¨
Už jste nějaký vánoční dárek vyrobil?
Občas, jen tak pro radost, namaluji obraz, kterým pak podarovávám svoje kamarády. Většinou je to ale k narozeninám. Ale je to dobrý nápad. Že bych ještě něco stihnul namalovat? Jestli mi to stačí ještě do Vánoc uschnout.
Jaký byl pro vás a skupinu Chinaski letošní rok?
Pro kapelu byl letošní rok úplně nejúspěšnější. Splnily se nám věci, na které jsme ani nepomysleli. Moc bych si přál, aby nám to vydrželo i v příštím roce.
Jaký bude rok 2007?
Tak to bude hodně drsný rok, protože budeme točit desku. V lednu se všichni sejdeme a dáme dohromady písničky. Na základě těch písniček snad vzejde i název desky. Na podzim vyrazíme na turné po sportovních halách. Myslím si, že je to na příští rok dost práce.
Kdy budete desku natáčet?
Točit bychom ji měli v květnu, červnu a červenci. A ještě předtím zkusíme stihnout natočit pokračování autopohádek. To byla naše deska s pohádkami a písničkami pro děti. Budeme na ní dělat pravděpodobně do léta.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama