Květen 2007

Minikoncert v hospůdce U Spalů

29. května 2007 v 20:20 | Angellska |  Chinaski - Koncerty
V sobotu 16.6.2007 :) si pro nás kapela Chinaski připravila malej minikoncertík!!! V hospůdce U Spalů !!! Je to v Nouzově za Unhoští u Prahy (z Prahy asi tak 26 km) !!! Začínají v 17:00 !!! A POZOR !!! Vstupné je dobrovolné !!!Kapacita je cca 50 lidí :O( !!! Jak je vidět klukum hraní chybí :o(( !!! Kluci prý zahrají něco z NEW desky a možná i něco natočí :) !!! Tak uvidíme .....!!! Jinak kdo víte, že URČITĚ dorazíte, zaregistrujte se na adrese agentura@petrinova.cz a rezervujte si lístek (maximální počet lístků na jednu rezervaci je 2) !!! A nebo můžete o lístky soutěžit ♥Zde♥ :o) Přeji hodně štěstí :-♥ !!!

♥Fotečky Zuzky z Modrý gombík 2007♥

21. května 2007 v 22:35 | Angellska |  Zuzana Smatanová - Novinky
Zuzanka vyzerá skwěle jako vždy :o) !!! ♥♥♥

Zkušebna (SONO NOUZOV)

21. května 2007 v 22:28 | Angellska |  Chinaski - Fota

Chinaski v Kosovu!

14. května 2007 v 15:16 | Angellska |  Chinaski - Fota
Koncert ...

Nový vzhled webu Chinaski

10. května 2007 v 21:26 | Angellska |  Chinaski - Novinky
Tak dnes Chinaski spustli new web :)
Jinak tady je foto jak vypadal starý web :o)
Tady odkaz na new web ♥Zde♥

♥Zuzky Fanklub♥

10. května 2007 v 21:01 | Angellska |  Zuzana Smatanová
Tak konečně má Zuzka svůůj fanklub :o) !! ♥♥♥ Jsem mooc ráda že ho Zuzka mááá :o) Hned jsem se tam zaregistrovala :o) !!! Už se těšííím až mi přijde členskáá karta :o) ♥ !!! A podpííísek a nááramek :o) !!! Je tam i shop ♥ Můžete si tam objednat tričko atd.... :o) !!! ♥♥♥ Psala jsem si s webmasterem Zuzky fanklubu :o) a psal mi že i z ČR se můůžeme přihláásit :o) Tak nevááhejte a přihlašte se :o) !!! ♥Zde♥ !!!

♥Zuzana Smatanová se vrací do studia♥

9. května 2007 v 19:16 | Angellska |  Zuzana Smatanová - Novinky
Koncertní turné Zuzany Smatanové Nokia Music Tour 2007 úspěšně skončilo, navštívilo hoasi 6.000 fanoušků a zazněly čtyři nové skladby z připravovaného alba, které vyjde na podzim tohoto roku. Překvapení ale nekončí, Zuzana má připravené pro své obdivovatele další. Koncertní turné spolu se Zuzanou a její kapelou absolvoval totiž filmový štáb, který detailně snímal nejen koncert, ale i zákulisí turné. Tyto záběry, spolu s videoklipy a dokumenty budou součástí plánovaného DVD, které by mělo vyjít na jaře roku 2008.
Po úspěšném absolvování turné tak perné dny nekončí. Zuzana se svou kapelou pokračuje v nahrávání alba a během léta je čeká velké množství letních festivalů.

Zajímavá zpověd Žibuse

7. května 2007 v 20:47 | Angellska |  Chinaski - Rozhovory
Nejlepší hudební rozhodnutí "být kytaristou" u frontmana skupiny Chinaski vystřídalo prozření, že bude raději jen zpívat! :)
Nejlepší. . .

STUDENTSKÁ KAPELA

Kapela Dr. Mozse, tahle jičínská kapela ještě existuje. Byla první, kteru jsem viděl naživo. V té době jel heavy-metal nebo punk, zatímco oni hráli střelený melodický písničky, který provázely mojí pubertu. Spoustu věcí jsem jim pro Chinaski podvědomě ukradl. a je to taky jediná kapela, která mě přivedla k slzám. Vážně.
KAPELA "MLÁDÍ"
Beatles, které zbožňuju a obdivuju dodnes.
PRACOVNÍ BRIGÁDA

Léto v chladícím boxu. Kuriózní byla brigáda v mlékárně. Venku zuřilo léto a já celý dney prostál u chladícího boxu a štosoval krabice s mlíkem. Vydělaný prachy padly na kytaru Jolana za 1 800 Kč - byl jsem v sedmém nebi!
HUDEBNÍ ZÁŽITEK

Red Hot Chili Peppers, kteří u nás koncertovali v tu správnou dobu a úplně mě sežrali.
DIVADELNÍ ZKOUŠKA
Moje první recitace. Recitační soutěž, 14 let, vsoupím do místnosti a jeden porotce pronese: "Tobě budeme říkat Žibus" - jméno nejmenší postavy z knihy Knoflíková válka. Zůstalo mi to dodnes jako přezdívka. Přednesl jsem povídku, které jsem vůbec nerozuměl, jen vím, že začínala "Pane bože, proč já nemám tak rád špenát. . ." A na základě mého výkonu mě přijali do amatérského divadla
HUDEBNÍ ZKOUŠKA
Zkouška, která se nestihla realizovat. V bujarém období začátků jsem se na zkouškách - nebo spíš akcích "Hurá mejdan!" kolikrát během chvíle váleli po zemi s vopicí a neschopností ničeho. Prostě mejdan přišel dřív než samotná hudba.
KONCERT CHINASKI
V září na Konopišti. Asi nevětší koncert, který se kdy odehrál. Všechno tak zvláštně klaplo, cítili jsme se dobře, hrálo se nám také skvěle a myslím, že lidi to vnímali stejně. Záruka dobrýho koncertu je soulad zvuku, lidí, nálady. . .
FAUX PAS
Ticho. Občas se stane, že s velkou slávou naběhneme na pódium a nejde zvuk. . .

ŽIVOTNÍ ROZHODNUTÍ
Nápad, že chci být kytarista. Sáhnul jsem po kytaře, začal hrát a strašně mě to chytlo.

REVOLUCE "TVÉHO" ŽIVOTA
Pochopení, že nejsem kytarista! Po letech mi došlo, že bych měl radši jenom zpívat. Takže jsem zahodil kytaru daleko za pódium a soustředil se na zpěv - taková moje malá soukromá revoluce.

ŠKOLNÍ ÚSPĚCH
Přijetí a dokončení vysoké školy. Vždycky jsem byl spíš průměrný žák a že se mi podařilo zvládnout vejšku, považuju za zázrak.
DĚTSKÁ LÁSKA
Svatba ve frontě na oběd. V 1. třídě na základce jsem se oženil se spolužačkou Šárkou při čekání na oběd. Dala mi prstýnek na niti a já doma oznámil, že už nemusím nikoho hledat, protože ode dneška jsem ženatej:)
VÁŽNÁ LÁSKA
Přítelkyně Petra. Bude ještě pár let studovat, takže svatba zatím nehrozí. Jsem fatalista a nechávám věcem volnej průběh. Vychází mi to tak.
HUDEBNÍ SPOLUPRÁCE
Michal Dvořák (ex- Lucie). Dělali jsme spolu hudbu pro divadelní hru se zpěvy "Jestli mě chceš, tak zhasni".

ZDROJ ENERGIE
Les nebo hory. Když si chci dobít baterky nebo dostat hlavu do klidu, stačí mi 30 km a vracím se jako jiný člověk - lepší, spokojenější a vyrovnanější.
ZÁŽITEK S FANYNKOU
Podepisuju se holce a najednou koukám, že má v peněžence jmenovku ze zvonku mýho domu. Říkám: "Poslouchej, tys mi normálně ukradla ze zvonku jmenovku, to přece nejde, ne?" A ona: "Ne ne, neukradla. Já ji vyměnila za čtyři tvoje fotky!"

RADA, KTEROU JSI DOSTAL
"Nikdy si neber svoji první holku." a "Potmě je každá kráva černá."V šestnácti ke mně přišel otec s pár radami do života. Utkvěly mi tyhle dvě nejoblíbenější. V podstatě by se dalo říct, že se podle nich řídím. . .

REAKCE NA CHINASKI
"Chinaski je škodovka českého popu."Tuhle formulaci použil jeden novinář a od tě doby děláme maximum pro to, aby to tak nebylo.). Hezký přirovnání, ale radši bych Mercedes.

NATÁČENÍ VIDEOKLIPU
Písnička "Můj svět". V animovaném klipu fungujeme jako obrázky vystřižené z fotografií. Aspoň jsem nemusel nic hrát před kamerou a tvářit se, že něco dělám, i když zároveň nic nedělám. Necítím se při tom dobře.
ZJIŠTĚNÍ Z HUDEBNÍHO SVĚTA
LIDÉ NÁS MAJÍ RÁDI!:)Ačkoliv jsem prostý hoch z vesnice, s mindrákem, že neumím hrát na žádný hudební nástoj, zjišťuju, že lidi zajímá to, co dělám. Denodenně mě to přivádí v úžas.
"Best of nápad pro název kapely? Tak třeba "Jičínský devastační sbor". . . souviselo to se zběsilostmi a punkovým stylem, který jsme dřív s radostí vyhrávali.Anebo "VOPALY" - jako že naše hudba má grády a ty správný vopaly. Slušně ujetý, ne :o) ?

♥Z turné Zuzky vznikne DVD♥

7. května 2007 v 19:50 | Angellska |  Zuzana Smatanová - Novinky
Hůůůrááá Zuzka náám vydáá DVD !!! ♥♥♥ !!! No nenííí to supéééér ??? ♥♥♥Se už na nějjj vela, vela....... těšííím :o) !!!
Speváčka Zuzana Smatanová sa po absolvovaní prvého samostatného turné vracia do nahrávacieho štúdia, aby pokračovala v prípravách nového albumu. Jej turné navštívilo viac ako šesťtisíc fanúšikov a už na koncertoch odzneli štyri nové skladby z pripravovanej platne, ktorá vyjde na jeseň tohto roku. Prekvapenia však nekončia. Koncertnú šnúru absolvoval spolu so Zuzanou a jej kapelou aj filmový štáb, ktorý detailne snímal nielen koncert, ale i zákulisie turné. Tieto zábery, spolu s videoklipmi a dokumentmi budú súčasťou plánovaného DVD, ktoré by malo vyjsť na jar roku 2008.
Veľmi sa tešíme, že sa turné vydarilo, ľudia na nás chodili, ale najmä, že mohli vidieť trošku iný koncert, ako sú zvyknutí, s veľkou šou, scénou, projekciami. Boli fantastickí a nám sa pre nich skvele hralo. Počas turné vznikla jedna fantastická partia, technikou počínajúc a produkciou končiac," vraví Smatanová, ktorá sa bude v najbližších mesiacoch okrem nahrávania venovať aj koncertovaniu na letných hudobných festivaloch.

Michal Malátný: Nic není napořád

6. května 2007 v 18:34 | Angellska |  Chinaski - Rozhovory
Michal své příjmení odpískal ve chvíli, kdy se srazili v jednom divadle 3 novotní. A protože si nikdy nepřipadal jako rychlý nebo svěží, napadl ho malátný. Ovšem přes stesky na vlastní lenost a pomalost má Michal docela našvihnutý diář.
Na šňůře
Jarní koncertní šňůru Chinaski prodloužili pro veliký zájem až do podzimu, navíc natáčejí CD pohádek Jiřího Marka, na které připsali vlastní písničky. S ženským hlasy vypmáhá Lucka Bílá. "Psát pro děti nás hrozně chytlo, už teď máme materiálu 4krát víc, než potřebujeme!" Volno Michala čeká až po zářijovém vystoupení v Londýně. "Rád cestuju a poznávám cizí kraje a mravy, ovšem letos to vidím jenom na čechy a Slovensko. Jsem veselý turista, stačí mi brouzdat po horách nebo po lese..." S malátností bojuje i sportem - běhá, hraje fotbal, jezdí na kole a boxuje. Ale jeho písničky stejně nezapřou klídek a "energii únavy". Naštěstí, právě to totiž bere jeho fanoušky. "Jsou takový jako my".
Pionýr jde do světa
Michal chtěl být učitelem ( s aprobací čeština-zeměpis) jako rodiče nebo prodávat knížky. Ve škole pilně recitoval a nevynechal žádný Wolkerův Prostějov. Jediné dubnové středy roku 1982 však byl při hodině výtvarné výchovy přesměrován k muzice. Manuálně zručný spolužák Pavel Grohman totiž vyrobil ze dřeva, sololitu a papíru kytaru, bubny a klávesy, do těch zastrčil kazeťák, na hlavy paruky ze síťky do vlasů a chemlonu - a založil playbackovou skupinu UFO. V sedmé třídě to dotáhli až na Vánoční besídku a koncert v jičínském klubu pracujících! Zároveň s hraním "jako" se začel michal učit na opravdovou kytaru a brnkal 4ervenou řeku, Biely kvet i Olympik. A roku 1987 odehrál s kamarády jako skupina Starý Hadry první opravdický koncert. Pak ovšem potkal jednu slečnu.
"Okouzlila mě, byla 1., se kterou jsem se políbil. Když mi řekla, že se hlásí na DAMU do Prahy, věděl jsem, že se musím přihlásit taky, abych ji znovu viděl. Nakonec mě vzali, ji ne.Studium neby žádný med. Byl jsem totálně vyjevenej kluk z malýho města. První rok jsem protrpěl a uvažoval, že odjedu."
Jeden velký mejdan
K aklimatizaci mu pomohl "sametový listopad", všichni dělali revoluci. "Využili jsme zmatků, půjčili si sklep a obnovili Starý hadry. Naše hraní byl jeden velký mejdan," líčí Michal. Roku 1994 si kapela vypůjčila z povídek undergroundového spisovatele Charlese Bukowského jméno Chinaski. "Kromě alkoholu a ženských nás spojovalo hlavně to, že popisujeme každodenní banální věci a hledáme v nich poezii." Vydali 1. desku. Michal navíc hrál divadlo - po angažmá v Liberci a Pardubicích nastoupil do pražského Labyrintu a později do loutkového minoru. Jenže en zavřeli, a tak dal (s úspěšným CD 1. signální) přednost muzice. "Nikdy to nebyl můj sen, kapela vznikla jen pro zábavu. Ale tehdy mi došlo, že se asi budu živit hudbou.. Začal jsem ji brát vážněji, přihlásil se na hodinu zpěvu.."
Učitel, herec, muzikant - 3 profese typické pro společenské a průbojné typy. " Což já rozhodně nejsem a mám s tím potíže. Nesypu z rukávu historky. Jsem v podstatě introvertní člověk - extrovert z donucení. Jako dítě sem nebyl schopný nic vyřídit, jen jsem stál a mlčel. Divadlo mě ale nadchlo tím, že jsem se mohl schovat za postavu - a najednou dokázal oslovit lidi. S muzikou to bylo stejné. Pak už jsem akorát bojoval s tím, jestli mě víc baví muzika, či divadlo. V divadle jsem se těšil na koncert a naopak.
Co má přijít, přijde
Velkou roli v Michalově životě hraje láska. Kdysi ho přivedla na DAMU a i dnes by byl schopný se kvůli ní všeho vzdát. "Kariéry, kapely. Jednoznačně. Kdyby mě partnerka postavila před takovou volbu, nerozmýšlel bych se." Současná přítelkyně Petra naštěstí takové požadavky nemá. Znají se dlouho, oba pochází z Jičína. "Její matka byla skupinová vedoucí na škole a jezdili jsme společně na hory. Ale jiskra přeskočila až na křtu skupiny Těla, kde jsem zazpíval. 1. rande jsme si dali uprostřed zamrzlého rybníka. Jenže přišla obleva, a tak jsem se onoho dne brodil po kotníky v ledové břečce a bál se, že se utopím. Pak jsem uviděl, že mi jde naproti a to mi dodalo odvahu. Šťastně jsme se sešli - a jsme spolu 8 let.
Kliďas bez rizika
Jinak Michal riziko a hazard nevyhledává. "Neberou mě rychlá auta, i když bungee jumping bych si docela zkusil. Ale jsem fatalista a do ničeho se neženu. Nechávám život plynout a vím, že co má přijít, přijde, jen to někdy dýl trvá." To se týká i "hnízdění". Michalovi loni prošla kristova léta, spolužáci jsou všichni ženatí. "Petře je teprve 27, studuje v Plzni uměleckou knižní vazbu, a tak to zatím neřešíme. Zeptejte se za 2 roky!" Na popularitu si Petra zvykla spolu s Michalem. Občas je to náročné. "Nějaká holka mi posílá pravidelně pohledy z dovolené. Vůbec ji neznám, jsou ale skvěle napsané a vymyšlené tak, jako bychom spolu 10 let žili a měli se pozítří brát. To se špatně vysvětluje. Přitom sem jasně monogamní a nemám už potřebu běhat za jinými," tvrdí Michal. Raději píše básničky a pro srovnání deník.
Nic není, jak bejvávalo
Zápisky jsou to prý hodně osobní a místy bláznivé. Co na sebe práskne??? "Když jsem napsal v roce 1999 písničku Klára, byl jsem z ní tak nadšený a unesený, že jsem měl chuť dobýt svět. A bezostyšně jsem si to napsal." s naskakujícími roky se mění složení skupiny Chinaski i její pověst. Dnes už žádné mejdany, alkohol a holky. " jsem rád, že jsem tím prošel, ale naštěstí je to pryč. Jsme normální lidi, po koncertu se podepíšem fanynkám a mizíme. Nic víc.
Tiché radosti
Texty Michala obvykle napadají večer, v cizím městě, cestou z koncertu."Ostatní jedou autem na hotel, já jdu pěšky. Všechno ze mě spadne, kroky mají určitý rytmus a do toho si něco říkám nebo zpívám." Michala baví fotografovat, nedávno začal malovat. K malování si pouští CDčka s pohádkami. Láká ho práce s dřevem, možná si troufne na sochu. "Táta má prastarý soustruh a těším se, že mě s ním naučí zacházet".
Co ještě zbývá
"Taky bych se chtěl naučit pořádně hrát na klavír, jsem zatím samouk. A rád bych se podíval do Mexika nebo do Chile..." Jinak tvrdí, že si splnil věci, o kterých ani nesnil. "Vydali jsme 6 desek a je čím dál těžší posunout písničky někam dál. Chtěl bych jednou vymyslet stejně dobré písničky jako Suchý se Šlitrem. Miluju hity 60. let, třeba Mám malý stan. Co se zpívá u táboráků...