Srpen 2007

Premiéra klipu Zadarmo

25. srpna 2007 v 13:43 | Angellska |  Chinaski - Novinky
Premiéra klipu Zadarmo je naplánovaná na pondělí 27.8.07na TV Óčko od 20:00 !!!

Píseň Chinaski karikuje Paroubka

25. srpna 2007 v 13:28 | Angellska |  Chinaski - Novinky
Šéf ČSSD Jiří Paroubek si "zazpíval" s kapelou Chinaski. Jenže ne dobrovolně. Oblíbená skupina se ve své nové písni nazvané Slovní pyrotechnika naváží do Paroubka a karikuje jeho počínání po volbách v červnu 2006.
Michal Malátný z kapely Chinaski v písničce zpívá: "Jsem za dementa, za všechno může Kmenta, nebudeme to tolerovat, budeme vyšetřovat zradu. Právě jsem se vrátil z Hradu. Trestu nikdo neujde, gratulovat se nebude. Odcházím plačky, on mi sebral moje hračky."
Do písně, která se objeví na nové desce skupiny a vyjde v září, se tak dostalo i jméno redaktora MF DNES Jaroslava Kmenty. Paroubek ho podobně jako další novináře po volbách napadl, protože podle něj přispěli k jeho volební porážce.
"Písnička je proti tomu, že nás reprezentují lidi, kterým nejde o normální voliče. Kopou za sebe. Paroubek je symbol opojení mocí," řekl autor textu písně Pavel Grohman.
Šéf ČSSD řekl MF DNES s notnou dávkou ironie, že věří, že se deska bude dobře prodávat. "Jsou to chlapci, kteří možná časem dostanou rozum," řekl Paroubek o kapele Chinaski.

Ukázka z textu písně Slovní pyrotechnika

(hudba Ondřej Škoch, Adam Stivín, text Pavel Grohman)
Hrají Chinaski na desce Album 007
Pánové a dámy, vy, co jste byli s námi
Tak vám pěkně děkuju, ostatní varuju
Já nejsem překvapenej, jen trochu vyvalenej
Jsem za dementa, za všechno může Kmenta
Nebudem to tolerovat, budeme vyšetřovat zradu
Právě jsem se vrátil z Hradu
Trestu nikdo neujde, gratulovat se nebude
Odcházím plačky, on mi sebral moje hračky
Šťastnej a veselej novej rok,
Všichni si slíbíme, že už je nebudem živit
Koho tohle baví, je totální cvok
Kdo o tom něco ví, tak se nemůže divit
Šťastnej a veselej novej rok,
Každej to ví, ale nic se neděje
Koho tohle baví, je totální cvok,
Přestaň si platit svýho zloděje
Aby nebylo pochyb, o kom Chinaski zpívají, je na závěr písně přidán Paroubkův výrok z rozhovoru, který poskytl Rádiu 1 v létě 2005. Jako premiér tehdy hájil tvrdý zásah policie proti účastníkům hudební technoparty CzechTek na Tachovsku. Kapela se nebojí, že by jí hrozil střet s bývalým předsedou vlády, který často hrozí žalobami. pyrotechnice
"My jsme si to ošetřili předem. Víme, že je to legitimní. Nahrávka je majetkem Radia 1. Jediné, koho musíme požádat o povolení, je Radio 1. A jestli se to panu Paroubkovi nebude líbit a chce nám pomoci k nějaké popularitě, ať nás zažaluje," říká Michal Malátný.
Rádio vyšlo kapele vstříc. "Ukázku z rozhovoru s panem Paroubkem jsme Chinaski poskytli, nemám pocit, že bychom kvůli tomu měli mít nějaký právní problém," řekl programový ředitel rádia David Štěrbáček.
Paroubek MF DNES na otázku, zda bude zvažovat žalobu na Chinaski kvůli Slovní pyrotechnice odvětil: "Já myslím, že ne. Je to otázka kultury. Mě nepřekvapuje, že se taková věc objevila.
Kapela Chinaski zatím neuvažuje, že by písničku vydala jako samostatný hit a poslala jej do rádií.

Adélka se !!! NAŠLA !!!

24. srpna 2007 v 11:52 | Angellska |  Chinaski - Novinky
Jupííí Adélka se našlaa je zpět doma u Kužiho

Chinaski budou hrát bez ochrany!

22. srpna 2007 v 20:55 | Angellska |  Chinaski - Novinky
První z "velkých" tuzemských kapel vydá album v digitální poodbě bez ochranných opatření. Jde o Chinaski, kteří v září vydají desku nazvanou 007.
Album, které vydává Universal Music, bude ve formátu MP3 k dispozici ke stažení na serveru i-legalne.cz a to bez ochrany DRM (Digital Right Management)
"Těší nás, že jednání s dalším velkým hudebním vydavatelstvím dopadla úspěšně a my tak můžeme hudebním fanouškům zjednodušit cestu k nejzásadnějšímu titulu letošního podzimu," říká Petr Peřina, marketingový ředitel DVC International, provozovatele serveru i-legalne.cz.
Nové album skupiny Chinaski na CD nosiči vychází 17. září. Album je možné předobjednat již nyní a pokud tak zájemci učiní do 17. září, dostanou k předobjednanému albu speciální bonus - skladbu 1970 a anglicky nazpívaný singl z nového alba. Je to v historii kapely první příležitost poslechnout si originální Chinaski v angličtině.
"Album bude vydáno ve dvou verzích - bez DRM a s DRM, a to za stejnou cenu. Důvody, které nás vedly k rozhodnutí nabídnout nové album bez DRM jsou především snaha dostat hudbu k zákazníkům co nejjednodušší cestou, a dále umožnit přístup k albu i majitelům přehrávačů i-Pod, kteří si dosud díky ochraně DRM skladby z portálu i-legalne.cz stahovat nemohli," řekl0 Roman Kabilka, obchodní ředitel Universal Music.
Hudební portál s digitální hudbou i-legalne.cz vznikl za podpory všech významných vydavatelství působících na našem a světovém trhu (Universal Music, Sony BMG, Warner Music, EMI, Supraphon, Indies Records, Multisonic, Black Point, X Production a dalších).

Poslechni si nové album Chinaski

21. srpna 2007 v 15:28 | Angellska |  Chinaski
Tak tady si můžete poslechnout ukázky písniček ♪♪♪ !!! Z toho tak očekávaného alba 07
!!! → ♥Zde♥ ← !!! !!!

♥Zuzka: Dovolenku nepotrebujem♥

17. srpna 2007 v 10:09 | Angellska |  Zuzana Smatanová - Novinky
Speváčka Zuzana Smatanová zasvätila tohtoročné leto koncertovaniu, ale najmä príprave svojho najnovšieho, v poradí tretieho albumu.
Zuzana sa do práce vrhla s plným nasadením a aj v čase, keď si mohla dopriať dvojtýždňovú prestávku, radšej doma pripravovala nové pesničky. Dokonca vraj zistila, že dovolenku ani veľmi nepotrebuje. "Možno si v októbri nájdem čas vycestovať niekam za hranice, ale zatiaľ dovolenku neplánujem. Nemám pocit, že by som potrebovala niekde vypnúť. Stačia občas tri dni niekde v horách. Taký reset mi stačí," hovorí Zuzana. Dodáva, že možno je to aj neustálym cestovaním po koncertoch. Potom si totiž s radosťou užíva chvíle, keď je doma.

Názov svojho tretieho albumu, ktorého vydanie je naplánované na september, zatiaľ Zuzana starostlivo tají. Má na to jednoduchý dôvod: "Nerobím okolo toho tajnosti. Názov už mám vybraný, ale ešte stále sa môže stať to, že ho zmením. Mala som dva alebo tri varianty, teraz som už viac-menej rozhodnutá, ale stať sa môže všeličo."

Trumpetista ze skupiny Chinaski potřebuje pomoc

14. srpna 2007 v 13:54 | Angellska |  Chinaski
Nejen celá skupina Chinaski, ale i všichni jejich známí a přátelé bijí na poplach. Trumpetistovi oblíbené české kapely se minulý týden ztratila fenka Adélka, která pro něj byla vším.
Adélka je pětiletá fenka labradora žluté barvy. Na břiše má jizvu po kastraci.
"Čuba se ztratila minulý týden v úterý na Malé Straně, kde Petr bydlí. Bohužel u sebe neměla ani žádnou identifikaci, ani cedulku se jménem a telefonem, kam by se případný nálezce mohl ozvat. Pravděpodobně ji našel někdo, kdo si ji vzal a netuší, že ji urputně hledáme," prozradil Super.cz blízký známý Petra Kužvarta, trumpetisty ze skupiny Chinaski a každého, kdo by o pejskovi něco věděl, prosí, aby se ozval na: kuzi@chinaski.cz.
"Pomozte," prosí všechny smutný Petr !!!

Jediný velký koncert před turné 07!

12. srpna 2007 v 14:23 | Angellska |  Chinaski - Koncerty
Kapela Chinaski zve před podzimním turné na vlastní velký koncert, který bude 1. září v letním kině Kyjov od 19 30 hodin !!! Jako host zahraje partička ANOTHER WAY !!!

Chinaski na ČT!

9. srpna 2007 v 20:38 | Angellska |  Chinaski - Novinky

Chinaski vystoupí v přímých přenosech dvou nejprestižnějších sportovních udalostí letošního léta. Již 18.8. při udílení cen "Zlatá hokejka" a poté 20.8 na vyhlašovaní ankety "Zlatý míč" premierově představí nový singl Zadarmo z avizovaného zářijového novinkového alba. Oba pořady bude vysílat Česká televize.
!!! TAK KOUKEJTE !!!

Chinaski zvou na natáčení videoklipu

7. srpna 2007 v 11:09 | Angellska |  Chinaski - Novinky
Tak a máme tady další akci !!! Chinaski natáčejí videoklip k písničce Zadarmo !!! Pokud se tam chcete objevit přijďte v sobotu 11.8. mezi 10 -12h do nakupního centra Šestka, v Ruzyni a hledejte červenou krabici s nápisem Zadarmo !". Kostka bude připravena na parkovišti !!!

Křest alba O7

4. srpna 2007 v 11:09 | Angellska |  Chinaski - Koncerty
Tak a je to TADY Křest připravovaného alba 07 proběhne ve středu 26. září 2007v pražském Lucerna music baru !!! Tak se koukejte dostavit !!! :)

Malátný: Nezbývá mi než být věrný

2. srpna 2007 v 21:17 | Angellska |  Chinaski - Novinky

Michal Malátný (37) je pro většinu lidí hlavně zpěvák a frontman oblíbené skupiny Chinaski. Nyní se ale rozhodl dát přednost filmu. Režisér Martin Dolenský Michala totiž obsadil do hlavní role svého filmového debutu, který nese název Chyťte doktora. Malátný, pro něhož je to první filmová role, hraje ve snímku, který se právě dokončuje, ženatého gynekologa, který přivede do jiného stavu svou pacientku. Zajímavé je, že milenku i manželku hraje v dvojroli Táňa Vilhelmová. "Ve filmu řešíme teorii, že člověk je od přírody polygamní druh a že je mu nevěra v podstatě biologicky dána do vínku," říká Malátný. "Což ale neznamená, že jsem nějakým příznivcem nevěry. Hlavní problém je v tom, že i když člověk má k nevěře předpoklady, dnešní společnost to z morálního hlediska není schopná unést."
Film však nemá v žádném případě za cíl moralizovat. "Ale taky lidem neříká, ať kašlou na věrnost," dodává Malátný. "Spíš chceme ukázat, jak bizarní a tragikomické situace mohou vzniknout, když to tělo člověka zradí a k nevěře dojde."

Přítelkyni je věrný
Se svou přítelkyní je Michal Malátný už deset let. "A jsem jí věrný," upozorňuje hned. "Už mi prostě došlo, že nevěra by to všechno zkazila a že mi to za to nestojí. Ještě navíc jsem typ, na kterém je okamžitě všechno poznat, mám to napsané v obličeji. I proto jsem se v reálném životě nikdy nedostal do takového milostného trojúhelníku, který zažívám ve filmu. Prostě na to nemám nervy a je to na mě všechno poznat. Takže jediný, co já vlastně můžu dělat, je být věrný," směje se herec.
Postava doktora Goldberga, kterou Michal hraje, se ve filmu snaží vyřešit zmíněný milostný trojúhelník poměrně netradičně. Celkem třikrát se totiž vrátí v čase a zkouší se zachovat jinak, než předtím.
"Kvůli tomuto prvku se film měl původně jmenovat Goldbergovy variace. Motiv vracení času dává filmu zajímavý rozměr. Ve skutečném životě bych tuhle možnost ale mít nechtěl. Ne že bych v minulosti neudělal věci, které bych s odstupem řešil jinak, ale jak se říká, z chyb se člověk učí. Třeba nějaké rozchody v minulosti bych dnes rozhodně řešil jinak, ohleduplněji, ale s tím už dnes nic neudělám. Můžu jenom doufat, že jsem si z toho odnesl poučení," zpytuje svědomí oblíbený zpěvák.

Malátný: Vilhelmová je lepší milenka než manželka

2. srpna 2007 v 11:42 | Angellska |  Chinaski - Novinky
Známý hudebník Michal Malátný ze skupiny Chinaski má za sebou tři týdny natáčení své vůbec první role v životě a už si o své herecké partnerce Táně Vilhelmové troufá tvrdit, že je lepší milenka než manželka. "Je hodně ostrá, to mě na ní baví a proto jsem si s ní začal," říká.
Malátný si se známou herečkou, která je vdaná a má dítě, začal naštěstí jen ve filmu. Zpěváka, který vystudoval herectví, oslovil režisér Martin Dolenský a obsadil ho do hlavní role komedie Chyťte doktora, která se v Praze v těchto dnech natáčí. Dvojroli jeho partnerky, manželky i milenky, dostala právě Vilhelmová.
"Michal říkal, že se mu víc líbím jako milenka. Ale jestli jsem lepší milenka než manželka, to myslím nemůže vůbec posoudit," reaguje s úsměvem Vilhelmová.
Co ovšem Malátný může posoudit, je jeho herecké umění a spolupráce zkušené herečky na place. "První týden jsem měl ze sebe strašlivý pocit, připadal jsem si jako dřevo. Nejsem zvyklý hrát na kameru a mám velkou trému. Je to ale snad čím dál lepší, uvolnil jsem se. I díky Táně. Trávit s ní dvanáct hodin denně, to je zážitek," tvrdí Malátný. Ten hraje ve filmu ženatého lékaře-gynekologa, jenž přivede do jiného stavu svoji pacientku.
Malátný má přezdívku vtírka
Vilhelmová mu prý nejvíc pomáhá svou bezprostředností. Na druhou stranu mu ovšem nic nedaruje. "Ve chvíli, kdy jsem jako dřevo, řekne nekompromisně: "Michale, znova!" A já jdu znova.
A co na to mladá herečka? "Doteď jsem si myslela, že mu jenom pomáhám, to mu teda nedaruju," říká. Hned alespoň prozrazuje přezdívku svého hereckého partnera. "Říkáme mu tady vtírka, protože se strašně vtírá, to znamená, že s náma vůbec nekomunikuje. Až poslední čtyři dny se tak jako uvolnil a zdá se, že je mu tady dobře. Dokonce se nechal slyšet, že se mu začíná stýskat, protože si uvědomuje, že se blíží konec natáčení. Rozhodně by chtěl zase někdy točit."
Jestli se hudebník objeví v některém z dalších filmů, to se teprve uvidí. Rozhodně má ale už nyní nabídku na roli divadelní. "V prosinci bych mohl začít zkoušet s Davidem Drábkem v Divadle Ta Fantastika. Napsal novou hru Ještěři, nebude to muzikál, ale činohra se zpěvem.
Ve filmu Chyťte doktora, který spolkne patnáct milionů korun a v kinech se objeví na konci roku, hraje také Iva Janžurová, Pavel Landovský, Vladimír Javorský, Kryštof Hádek nebo Kristýna Frejová.

Malátný se částečně vrací k profesi herce

1. srpna 2007 v 11:48 | Angellska |  Chinaski - Novinky

Částečným návratem k původní profesi je pro frontmana kapely Chinaski a vystudovaného herce Michala Malátného hlavní role gynekologa v chystaném celovečerním snímku Chyťte doktora! debutujícího režiséra Martina Dolenského. Malátný, který účinkuje ve filmu vůbec poprvé, a přitom rovnou v titulní roli, již má většinu natáčecích dní za sebou.
"První týden jsem měl ze sebe strašlivý pocit, protože jsem si fakt připadal jako dřevo, ale je to čím dál tím lepší," řekl dnes v Praze novinářům Malátný. Jeho partnerkou ve filmu označeném tvůrci za "komedii bez přívlastků" je v dvojroli manželky a milenky Táňa Vilhelmová.
Filmový novic Malátný si prý od zkušené matadorky Vilhelmové rád nechá poradit. "Trávit 12 hodin denně s Táňou, to je zážitek. Nic mi nedaruje a ve chvíli, kdy jsem jako dřevo, tak řekne: 'Michale, znova', a já jdu znova," vysvětlil.
Přestože je Malátný zvyklý na koncertech a festivalech vystupovat bez hnutí brvou před tisícovkami diváků, před kamerou prý má velkou trému. Nejvíce se mu při filmování líbily akční scény. "Předevčírem v noci jsem skákal ze střechy. To mě bavilo, to konečně byla akční scéna, dal jsem si ji několikrát," prozradil.
"Potěšilo mě, že si na mě někdo vzpomněl, že jsem taky herec a že jenom nehraju na kytaru," konstatoval Malátný, jemuž se scénář zalíbil už při prvním přečtení. "Líbil se mi, zasmál jsem se, a když jsem byl na konci, tak mi bylo líto, že už je konec, takže jsem si říkal: to mě zajímá, to chci dělat," konstatoval.
Zda film zaujme také diváky, kteří jej poprvé zhlédnou 29. listopadu, se však teprve uvidí. "Na place žádná legrace není, což je prý znamení, že to bude vtipné," míní Malátný, který nový snímek obohatí i o písničky své kapely.
Kromě osvědčených hitů Chinaski ve snímku zazní i novinky z jejich chystané desky, jež vyjde v září. Záběry z filmu kapele v listopadu poslouží při přípravě jejího nového klipu.
Přičichnutí k herecké profesi se Malátnému možná stane osudným a třeba zakotví i na divadelních prknech. Zpěvák totiž nyní zvažuje nabídku na účinkování v nové hře Davida Drábka nazvané Ještěři v divadle Ta Fantastika.