Září 2007

Křest v LMB

29. září 2007 v 12:47 | Angellska |  Chinaski - Videa
Křest CD (1)
Křest CD (2)
Platinová deska ...
Basama fousama
Můj sladký anděli

Videa z Třebíče

29. září 2007 v 11:48 | Angellska |  Chinaski - Videa
Něco tu nehrálo (LIVE) 21.9.07
1.Signální (LIVE) 21.9.07

♥Zuzanka - Léto 2007♥

29. září 2007 v 11:40 Zuzana Smatanová - Fota
Zuzanka v Prague :)

♥Tabletky odvahy Zuzky už platinové♥

29. září 2007 v 11:30 | Angellska |  Zuzana Smatanová - Novinky
Album Tabletky odvahy je v predaji len tretí deň a už sa stal trojnásobne platinový. Informáciu poskytlo vydavateľstvo Sony BMG.

V pondelok 24. septembra vyšiel Zuzane Smatanovej nový štúdiový album Tabletky odvahy a ihneď po vydaní sa stal 3 x platinovým - len v deň vydania sa ho údajne predalo viac než 20 tisíc kusov. Mali sme tu niekedy takúto hviezdu? Album sa v najbližších dňoch pokúsi dobyť aj český trh. Momentálne sa dokončuje videoklip k singlu Zdá sa, že to stačí, ktorý by mal podporiť predaj albumu v Českej republike. Album Tabletky odvahy vznikal rovnako ako ten predchádzajúci pod producentským dohľadom Maroša Kachúta z Creative Music House. Obsahuje 11 skladieb, ktoré Zuzana považuje za tabletky, ktoré jej vždy dodávajú "energiu, radosť, eufóriu a odpovede na vlastné otázky". Svoj tretí album opísala nasledujúcimi slovami:

"Album Tabletky odvahy považujem za zatiaľ najosobnejší album. Po čase som zistila, že kedykoľvek mám pocit, že sa potrebujem "vypísať" z toho, čo mám na srdci, okamžite siaham po gitare a skladám pesničky. Nachádzam odpovede na svoje otázky, východiská, postoje. Pesničkami si "liečim" akékoľvek nálady, dodávam si nimi energiu."

Křest CD 07 v LMB

27. září 2007 v 19:59 | Angellska |  Chinaski - Fota
Před začátkem křtu :-))) !!!
A začínáme .... ;)
Tohle je hodně dobré foto :-)
Hroch a Ondra s platinou :-)))
Plačící Michal ;-D !!!
A to nejlepší na ... KONEC !!! Špunt od šampaňského, kterým se křtilo album 07 :-))) Od krstné mamy Táňy Vilhemové přímo pod moje nohy ... :-D Táňo díky za pěkný suvenýr :D !!!

Chinaski se po vydání nového alba chtějí vrátit k Autopohádkám

27. září 2007 v 9:43 | Angellska |  Chinaski - Novinky
Kapela Chinaski, která v pražském Lucerna Music Baru představila písničky ze svého právě vydaného studiového alba 07, se vrací k projektu Autopohádek inspirovanému stejnojmennou knihou Jiřího Marka. Tři pohádky doplněné osmi vlastními písničkami Chinaski nahráli před třemi lety na desku pro děti. "Protože to mělo docela úspěch, tak děláme pokračování," řekl zpěvák Michal Malátný, který pohádky na album namluvil. S nahráváním mu tehdy pomohli Lucie Bílá a Jiří Lábus.
V případě, že by se muzikantům podařilo získat dostatek peněz, zřejmě nezůstane u pouhého alba. Jejich snem totiž je dětem Autopohádky představit dokonce v podobě celovečerního animovaného filmu. "Bylo by tam pět pohádek a každou by dělal jiný režisér a jiný výtvarník," vysvětlil Malátný, který by chtěl angažovat například Břetislava Pojara či Martina Velíška.
Chinaski nyní patří k nejpopulárnějším českým kapelám. V minulých letech soubor získal například cenu Akademie populární hudby Anděl pro skupinu roku a jeho předchozí řadová deska Music Bar se před dvěma lety za pouhých několik měsíců prodeje stala nejprodávanějším albem roku.
Kapela již zvítězila také v posluchačské anketě Český slavík. Strach, zda se jim s novou deskou podaří na předchozí úspěchy navázat, však prý členové kapely při psaní nových písniček neměli. "Tímhle si odmítáme zaplňovat hard disk v hlavě. Je zbytečné se trápit tím, že se vám něco povedlo a jestli to zopakujete," míní Malátný, který společně s kapelníkem Pavlem Grohmanem dal při přípravě alba větší prostor služebně mladším kolegům.
"Noví spoluhráči už s námi hrají pět let, takže jsme se už sehráli a bereme je naprosto jako rovnocenné. Když přinesou písničku, tak to není, že bychom my, staří bardi, měli přednost," dodal Malátný.
Skupina Chinaski své první album vydala v roce 1995, její členové však spolu tehdy hráli již několik let. Původně jičínská rocková formace o rok později spolupracovala s režisérem Petrem Zelenkou na jeho mystifikačním filmovém dokumentu Mňága: Happyend. Kapela zatím vydala sedm řadových alb. Na jednom z nich vyšly i písničky, které hrávala pod dřívějším názvem St. Hadry.

Generálka Tour 07 v Třebíči

22. září 2007 v 15:11 | Angellska |  Chinaski - Fota
Tak tohle byla NEZAPOMENUTELNÁ akce :-)))
Naše odjezdová zastávka č. 18 ;) !!!
Vyjíždíme ;-))) !!! Směr sportovní hala - Třebíč !!!
Začíná k nám promlouvat Michal ... ;) !!!
.... svýho zloděje ... !!!
... k tomu není co říct ....
V hale kam za námi kluci postupně po koncertu přišli :-))) !!! Poděkovali, že jsme přijeli :-) Podepisovali se fotili atd. ... :-))) !!!
:-D :-D :-D
Vy co jse tam byli !!! Poznáváte toho sympatického pána v pozadí :-D ???
( V půl desáte tu nikoho nechciVIDĚT !!! Ve 3 vstávám a jdu sem uklíízet ... :-D :-D :-D !!! Takže ven ... VŠICHNI a zhasínáme !!! ) :-D:-D :-D

♥Zuzka sype Tabletky odvahy♥

19. září 2007 v 16:20 | Angellska |  Zuzana Smatanová
Úspěšná slovenská zpěvačka Zuzana Smatanová vydá 24. září své třetí studiové album nazvané "Tabletky odvahy". To obsahuje celkem jedenáct skladeb, které vznikly pod producentským dohledem Maroše Kachúta !!! Čeští posluchači si mohou Smatanovou pamatovat třeba z jejího hostování na halovém turné kapely Chinaski v roce 2005.
Smatanová bere ztečí české hitparády: singl "Zdá se, že to stačí" byl právě nasazen do rádií, na videoklip k němu se čeká. Hotový by měl být v říjnu, kdy bude uveden do vysílání všech hudebních pořadů.
Zuzana Smatanová dosáhla za svou poměrně krátkou kariéru hned několika úspěchů. Do všeobecného podvědomí vstoupila díky vítězství ve slovenské verzi soutěže Coca-Cola Popstar a je držitelkou tří Zlatých sláviků. Na kontě má i cenu Aurel za Zpěvačku roku 2004 ;-) !!!


Chinaski - Sedmička kam se podíváš

18. září 2007 v 19:34 | Angellska |  Chinaski - Rozhovory
Podle numeralogů číslo sedm reprezentuje spiritualitu, mysticismus a tajemství. Je číslem iluze a klamu, někdy podvodu, ale také číslem léčení a zázraků, víry a uskutečněných snů. Jedno z nejvíce posvátných a magických čísel se také objevuje v názvu alba Chinaski 07 a tihle hitmakeři si se sedmičkou pohráli záměrně.
Kromě toho, že je rok 2007, bude nová deska pro Chinaski sedmou v pořadí, singl Zadarmo, který vyvolal menší mediální bouři problémem s nevypípanou verzí se slovem "jebe", do rádií dorazil 7.7. Premiéru měl na Evropě 2 v 7:07 hodin. Navíc již léta ustálená šestice Pavel Grohman (kapelník a bubeník), Ondřej Škoch (kytara abaskytara), František Táborský (kytara), Štěpán Škoch (saxofon), Petr Kužvart (trumpeta) a Michal Malátný (zpěv) navíc přechozího alba Music bar prodala neuvěřitelných 70.000 kusů.

Těch sedmiček je okolo Chinaski opravdu spousta...
Pavel:
A to ještě o spoustě nevíš. Třeba, že čekáme v kapele sedmé dítě. Kandidáti na sedmé místo v pořadí jsou nyní dva, Ondra a Franta. My ty děti v kapele vždycky máme po vlnách, podle toho se pozná, kdy hrajeme a natáčíme a kdy máme volno.
Podle některých fanoušků jste teď koncertního volna měli dost, nebylo vás vidět ani na festivalech.
Michal:
Opravdu toho moc nebylo. Hráli jsme na Rock for People v Hradci Králové, kde jsme v premiéře představili singl Zadarmo, a jeden festival na Slovensku.
Pavel: Vypadá to, že moc nehrajeme, ale od vydání Music baru jsme měli dvě třítýdenní turné v Americe. Měli jsme první opravdu velké turné na Slovensku, zahráli jsme si i v Anglii. Takže jsme koncertovali celkem dost, ale paradoxně jsme moc nebyli vidět. O to větší rána by mělo být naše podzimní turné, které s námi absolvuje kapela Desmod.

Na co se při turné vedle nových písní z alba Chinaski 07 můžeme těšit?
Pavel:
Tak už je navržená scéna, se kterou se zájemci mohou seznámit na našich stránkách. Technologicky to zase bude o ligu výš. Ani ne tak co do počtu techniky, ale co do kvality. Bude to drahé, ale náštěvníci turné si to snad užijí. Od září už budeme zkoušet s postavenou scénou.
Michal: Letos to vůbec nějak všechno v pohodě stíháme. Poprvé se nám stalo, že jsme desku natočili až v podezřelém poklidu, všechno jsme stihli v termínu.

Měli jste dost věcí na nahrávání, zbyly nějaké nápady?
Michal:
Udělali jsme třicetšest věcí a natočili čtrnáct. Zbytek skončí v archivu, něco možná přežije do budoucna.

Přežilo takhle něco třeba z Music baru?
Michal:
Na minulé desce už mělo být Něco tu nehrálo, ale nebyl hotový text. A píseň se sloganem "přestaň si platit svého zloděje" jsme chtěli natočit už v roce 1999 na desku 1. signální.
V rozhovoru o každé vaší desce jsme se vždy bavili o tom, jak asi bylo těžké překonat tu předchozí úspěšnou nahrávku. Už jste si na ten tlak zvykli?
Pavel:
S tím se nedá dělat nic jiného, než to očekávání ignorovat. My se snažíme, aby to bavilo lidi i nás a aby tam byl nějaký kvalitativní skok. Myslím, že kapela jde pořád nahoru, nové album je dobře natočené i smíchané a je tam všechno, co jsme tam chtěli mít. Chtěli jsme natočit ještě lepší desku, než byl Music bar, ale jestli překonáme její sedmdesátitisícový prodej, to fakt nevím.
Michal: My jsme natočili podle našeho názoru ty nejlepší písně a teď se uvidí, jak se budou líbit.
Pavel: Nemáme nějak definovaný jeden styl, který bychom neustále někam posunovali. Snažíme se nějak komentovat svět kolem nás, který se neustále mění. Jedním z vlivů byly třeba naše cesty do zahraničí. Trumpetista Petr Kužvart byl třeba vlakem v Pákistánu a Indii, Michal na Kavkaze, Franta Táborský kus desky připravoval v Portugalsku. To všechno se na desce projevilo. Inspirace byla i doma, třeba písnička Slovní pyrotechnika reagující na nezapomenutelný povolební projev Jiřího Paroubka, kdy jako politik selhal v přímém přenosu. Ale není jenom o něm, je to o politice jako takové.

Takže nemáte strach, že vás někdo kvůli téhle kontroverzní skladbě obviní z toho, že fungujete jako hlásná trouba ODS?
Pavel:
To ne, v textu je důležitá věta "připadá mi ale děsný, že rozdíly jsou tady velice těsný". Chování tuzemských politiků, kteří jsou placeni z našich daní, je opravdu děsné.

Pojďme raději k písním na vašem albu. Zaujala mě třeba Basama fousama, která trochu připomíná severský pop typu Him nebo The Rasmus.
Michal:
Ta písnička je dost jiná, než většina našich skladeb, ale nic konkrétně mi nepřipomíná.
Pavel: Část toho textu jsem psal v Americe, takže to jsou takové střípky z našeho zájezdu.

Co text písně, která je vlastně zhudebnělým Shakespearovým sonetem?
Michal:
Ten jsem měl doma čtyři roky, je to skvělý moderní překlad od Martina Hilského. Je to o lásce, tak se to snad bude hodit do filmu Chyťte doktora, pro který ta skladba vznikla.
Moc se mi líbil melancholický text Dopis...
Pavel:
Ten byl dlouho hotový, ale nevěděl jsem, co s nim. Tak jsem ho poslal Michalovi, a on ho moc hezky zhudebnil.
Michal: Poslal mi ho se slovy "Hele, to je jen taková píčovina..." a mě hned bylo jasný, že je to skvělá věc.

Co Baletka, to je nějaký skutečný příběh?
Pavel:
Převážnou část těch slov jsem napsal v Londýně, kde jsme bydleli ve vyhlášené čtvrti Soho. Seděl jsem tam na zahrádce, sledoval různé sex shopy a představoval si příběhy těch holek, které se tam nabízely. Rodiče do nich určitě vkládaly různé naděje a ony asi také měly jiné představy o svých životech.

Text skladby Vakuum jste vy dva napsali spolu. Jak k tomu došlo?
Pavel:
Já jsem dělal refrén a zbytek je Michalův.
Michal: Franta přinesl hudbu, my jsme každý něco zkusili a dali to dohromady.
Pavel: Jedná se o jedinou písničku v historii Chinaski, která má i anglickou verzi. Text dělal náš kamarád ze San Francisca, který sice neumí česky, ale je schopný zazpívat celý Láskopad. Myslím, že to bude hezký bonus na desce a můžeme ji hrát někde v zahraničí. Vidíš, my jsme vždycky říkali, že nikdy nebudeme točit nic v angličtině, a už je to tady !!!
Zajímavost:
Vedle natáčení nové desky Chinaski 07 stíhal v červenci zpěvák Malátný také filmové natáčení. V nové komedii Chyťte doktora režiséra Martina Dolenského ztvární hlavní roli gynekologa, který řeší odhalení své nevěry. Malátný vystudoval herectví na DAMU, ale kromě několika videoklipů před kamerou ještě nestál. "V podstatě jsem nikdy nic netočil, takže jsem měl strach a celkem i trému," vzpomíná Malátný, u něhož jinak z natáčení převládají příjemné pocity. "Byl jsem vlastně měsíc na táboře s báječnými lidmi. Bavilo mě to hrozně, ale jestli ta komedie bude opravdu vtipná, to teď nedovedu říct. Vždyť já jsem takový herecký panic," uvedl. Kromě zhudebnělého Shakespearova sonetu se v komedii patrně objeví i jiné písničky Chinaski. Sonet byl dělaný přímo pro film, ostatní se uvidí, až bude hotový hrubý střih. Tvůrci chtějí použít i starší písně, to se ale Malátnému příliš nelíbí. "Proč dávat do filmu sedm let starou písničku? Raději bych tam slyšel novinky," říká muzikant, který prožil velmi hektické období prázdnin. Každé pondělí, kdy měli ostatní filmaři volno, jezdil do studia, kde se míchala deska. "Kluky jsem poprosil, aby mu nechali moje tři skladby, abych si je pohlídal," sdělil zpěvák a herec, který se ve svém filmovém debutu objeví po boku takových hereckých hvězd, jakými jsou například Táňa Vilhelmová, Pavel Landovský, Iva Janžurová a další.

A je venku nové album - Chinaski 07

17. září 2007 v 20:31 | Angellska |  Chinaski - Novinky
Tak a je venku to dlouho očekávané album :-) !!! Na které s očekáváním čekali všichni příznivci kapely ♥Chinaski♥ Dnes přišlo oficiálně na pulty album - NULA SEDUM♪♪♪ ;-) !!! Tak co máte ho ??? :-) Líbí se vám ? Podle mě je tedy fakt vymakané :-) !!! Fakt mě dostalo ... ♪♪♪

Chinaski: Holky to maj s náma těžký

14. září 2007 v 19:40 | Angellska |  Chinaski - Rozhovory
Sotva dokončili desku 'Chinaski 07', už jsou na cestách.
Do konce roku budou koncertovat po Čechách a pokud se doma objeví, tak jen na skok. Jak se to zamlouvá jejich přítelkyním a manželkám? "Moje Péťa už si za těch deset let zvykla," směje se frontman kapely Michal Malátný (37). Bravurní trumpetista Petr Kužvart (34), kterého momentálně nejvíce zajímá znovunalezená labradorka Adélka, mu dává za pravdu. Na co se Kuži a Žibus ještě těší ???
Dali jste si před koncertováním pár dní oddych?
Petr: "My už si dovolenou vybrali. Michal byl na Kavkaze a já v Indii."
Michal: "Polovinu cesty jsem jel s kámošem a polovinu sám, chodil jsem po horách kolem Bajkalu a bylo to krásný..."
Sám na Sibiři mezi medvědy, to chce odvahu...
Michal: "No, říkal jsem si, že jsem úplnej idiot. Kdyby mě někde v lese nějakej medvěd sežral, tak mě nikdo nenajde. Sám už nikdy nepojedu, docela jsem se bál."
Proč jste s sebou nevzali přítelkyně?
Michal: "Petra se připravovala na státnice, takže se musela učit."
Petr: "Já v tu dobu neměl žádnou přítelkyni."
Asi není jednoduché udržet si stálou partnerku. Ne každá žena je ochotná doma sedět a čekat, až si na ni najde muzikant čas...
Petr: "Asi pro ni není ideální, aby na něho každej pátek čekala s taškama na chatu, protože by jí většinou zavolal, že se nikam nepojede. Pořád se to mění."
Michal: "Je to takovej kočovnej život, ale Petra je už zvyklá. Vidíme se málo, často se stane, že jenom dva dny v týdnu, třeba v neděli a v pondělí."
A to vám stačí?
Michal: "Má to svoje výhody, víc se na sebe těšíme. Ale takhle to není pořád. Vloni jsem byl pár měsíců i doma... (směje se) Jde to takhle žít. Deset let už jsme to vydrželi."
Se svatbou po tak dlouhé době nepočítáte?
Michal: "Mám pocit, že už v manželství žijeme. Bydlíme spolu osm let a nevím, co by se změnilo. Dělat oslavu pro rodiče mi přijde zbytečný."
Vždyť ji můžete udělat pro sebe?
Petr: "Není ale větší obřad, když přijdou děti?"
Michal: "Třeba až přijdou, tak to uděláme, zatím mi to nepřišlo. A Petře? Asi taky ne... (směje se) Děti bych ale chtěl. A hodně. Touhu rozsévače mám dlouho, ale ta moje furt studuje. Udělala státnice a přihlásila se zase na jiný obor."
A co jí brání studovat a mít dítě?
Michal: "No právě, furt jí to vysvětluju. My bysme to zvládli, ale nechce. Až dodělá školu."
Co je pro vás ve vztahu důležité, aby fungoval?
Michal: "Důvěra, že máte vedle sebe člověka, na kterého se můžete spolehnout, a ačkoliv vás někdy štve a vy jeho určitě taky, ten život vás s ním baví. I to dobrý, i to zlý. Fakt si s Petrou rozumíme."
Petr: "S důvěrou pak funguje, že tomu druhému přeju to, co dělá a nedochází tak často k neporozumění typu: A ty si pořád někde hraješ!" (směje se)
Michal: "A co tam jako děláte po těch koncertech?" (směje se)
Tyhle otázky důvěrně znáte...
Petr: "To jo. Vždycky se směju a říkám, že tam strašně makáme..."
Michal: "Já mám tu výhodu, že když jsme s Petrou začali chodit, hrál jsem v neznámý okresní kapele, takže si to se mnou prošla úplně od začátku. Ale samozřejmě otázka: Co tam po večerech děláte? padla. Tak jsem ji párkrát vzal s sebou..."
Petr: "A už nikdy nechtěla..." (směje se)
Co tam tedy po večerech děláte?
Petr: "Někdo si jde zaběhat, někdo zacvičit, projít se..."
Michal: "A někdy zajdeme do hospody mezi normální lidi. Rád chodím mezi domorodce."
Odmítáte pozvání na panáky?
Petr: "Když někdo v hospodě přijde a pozve mě, tak neodmítnu."
Ani když už je čtvrtý, pátý v pořadí?
Michal: "No, to se musí opatrně. Když jsou ale lidi příjemný, tak s tím nemáme problém."
A pokud jsou nepříjemný?
Petr: "Stane se, že někdo přijde, otravuje, a že si občas vyslechneme pár blbejch keců..."
Michal: "Některý lidi vám musejí dát najevo svůj názor na vaši hudbu. Ačkoliv se s nimi nechcete bavit, musejí vám říct, že ta vaše kapela stojí za hovno. Tak se zvedneme a jdeme na hotel.
Petr: Naštěstí se to neděje tak často..."
Kam až byli někteří vaši odpůrci schopni zajít?
Michal: "Občas nám přiletěl na jeviště kámen a jedna ženská hodinu nemohla pochopit, že mám kolem sebe lidi, se kterýma se bavím. Tak vzala nůž a rozřezala nám gumy u auta."
Petr: "Víš určitě, že to byla ona?"
Michal: "No jasně. Jinak jsou lidi v pohodě."
Vy jste v kapele také v pohodě? Dohadovali jste se při nahrávání poslední desky?
Michal: "Hádáme se a někdy docela dost nahlas. (směje se) Je nás v kapele šest a všichni jsme v podstatě autoři, takže vybrat ze třiceti písniček čtrnáct na desku je někdy docela velkej boj." (směje se)
Každý si prosazuje to svoje. Kdo nejvíc?
Michal: "Kapelník a bubeník, ale každej cítí mateřský pudy k těm svejm věcem. Vždycky se domluvíme, tak hrajeme spolu spoustu let a už víme, jak na sebe. Občas je to trošku diplomacie...
Petr: Spojuje nás to, že potřebujeme, aby deska byla co nejlepší. V tomhle si důvěřujeme."
Kdybyste mohli, změnili byste něco na desce?
Michal: "Jsou místa, u kterých si říkám: Vždyť je to falešný! Ale slyším to jenom já. Ty bych změnil, ale mám zkušenost, že se to nesmí."
Michale, když jste v červenci s kapelou finišovali s deskou, odskakoval jste na natáčení filmu Chyťte doktora. Váhal jste, jestli to vůbec vzít?
Michal: "Před čtyřma rokama jsem dostal scénář, ten se mi líbil a proto jsem do toho šel. Zatímco režisér sháněl peníze, já si to v hlavě nějak představoval a navíc, třeba už si nikdy nezahraju, i když jsem povoláním herec." (směje se)
Měl jste problémy s hraním?
Michal: "Hrozně jsem se bál a první týden byl v takové křeči, že jsem nemohl ani chodit. Ale nakonec jsem si ten měsíc užil. Strašně mě to bavilo, nejvíc setkání s lidma. Vždyť já si zahrál s paní Janžurovou! To je herečka! Desítky filmů, některý z nich fakt miluju a znám nazpaměť. Penzion pro svobodné pány jsem viděl snad patnáctkrát. A teď najednou s tou paní sedím u stolu?! Nebo Táňa Vilhelmová, neuvěřitelný živel. Někdy je to s ní těžký, ale nikdy s ní není nuda. Fakt mě to nabilo."
Co vám režisér Martin Dolenský nejvíc vytýkal?
Michal: "Že moc hraju. Vždycky jsem mu řekl: Martine, nemůžu tam furt utrápenej stát a nehrát. A on na to: To je v pořádku, ty nic nehraj, všichni kolem tebe hrajou. Ty seš úplně normální chlapík, který jednou ulít, spadnul do toho a to šílený tornádo, který ženský spustí, to je ta komedie, která se kolem tebe děje. Tak doufám, že to bude dobrý."
Tornádo, o kterém mluvíte, se týká milostného trojúhelníku, který ve filmu prožíváte. Dostali jste se někdy v životě do tak prekérní situace?
Michal: "Kdysi před léty se mi to povedlo, ale trvalo to den, protože jsem okamžitě pochopil, že v tom nejsem schopný žít. Když se to stalo, tak jsem se s někým okamžitě rozešel."
Petr: "To je strašná situace a vyřešil jsem ji tak, že jsem se rozešel s oběma. Člověk ví, že nedělá dobrou věc. Tohle ustojí jen málokdo."
Na co se v nejbližší době těšíte?
Michal: "Až si najdu čas na malování. Mám v hlavě nový obraz, zase lidi. Tak já nic jiného nemaluju. Zatím."
Petr: "Mě baví práce s dětma. Jezdím na tábory, učím na malý úvazek ve škole a teď mě vzali na roční kurz krizové linky bezpečí."
Michal: "Počkej, ty ses přihlásil na kurz? To jsem netušil...? A můžu ti zavolat?" (směje se)
To jste určitě pro kluky z kapely vrba...
Michal: "To je. I já jsem měl s Péťou pár zásadních rozhovorů po nocích..."
Petr: "Nejdůležitější je nechávat si ty věci pro sebe a nerozebírat je pak s dalšíma kámošema v hospodě... Takže, tuhle mi Michal naposledy říkal, to byste nevěřila..." (směje se)

Chinaski v Reportu

11. září 2007 v 19:10 | Angellska |  Chinaski - Rozhovory
V hudebním časopise Report ve vydání 9/07 !!! Najdete velký rozhovor s Michalem a Pavlem ;-) !!!

Chinaski opět na TV Óčko

10. září 2007 v 21:05 | Angellska |  Chinaski - Novinky
Takže 13.9. budou Chinaski hostem v pořadu Inbox od 17h na TV Óčko !!! A jestli je toho na vás málo ... tak 24.9. bude na stejném programu Den s Chinaski, který je tradičně doprovázen pořadem Chinaski speciál ve 21h. ( hodina klipů od Chinasek ) !!! Tak se DÍVEJTE !!!

Chinaski vsadili na šťastnou sedmičku!

9. září 2007 v 12:28 | Angellska |  Chinaski
Už to není jen pohoda, klídek a tabáček. Kapela Chinaski přichází s novou deskou. Nazvala ji stručně: 07 ↓↓↓
Je to naše sedmá deska, píše se rok 2007. Sedmička se sama nabízí. Pilotní píseň Zadarmo vyšla už 7. 7., s celou deskou přijdeme 17. září. Snad nám ta sedmička přinese štěstí, říká zpěvák Michal Malátný (1970). Podle ohlasu na song Zadarmo, čerstvý rádiový hit skupiny, lze předpovědět velký zájem posluchačů, pro které Chinaski chystají turné po českých halách.
Podzim skutečně může proběhnout ve znamení Chinaski, přestože kapele bude v hitparádě konkurovat například Lucie Bílá s novým titulem. Ale největší koncertní "soupeři" Chinaski, kapela Kabát, už mají masivní letní turné za sebou a formace Kryštof se vydá na sérii komorních koncertů po divadlech, takže stadiony budou patřit Chinaski.
O holkách i politicích
Chinaski získali velkou výhodu. Haly už mají "zmáknuté" z předchozího turné Music Bar Tour, dali si roční pauzu a do práce se vracejí odpočatí. "Já jsem se podíval do Ameriky i do Ruska, třeba trumpetista Petr Kužvart byl v Indii. Když jsme se pak sešli nad novými skladbami, měli jsme jich asi třicet. V kapele skládá víc lidí, bylo z čeho vybírat. Na desku jsme pak zařadili čtrnáct věcí," dodává Malátný, jeden ze zakladatelů skupiny, jež odvodila své jméno od postavy z románu Charlese
Bukowského.
Chinaski měli vždy čich na rádiové hity, i když Malátný říká, že vznikaly neplánovaně. Předchozí tituly skupiny byly od roku 1995 kolekcemi více či méně chytlavých písniček. Nové album 07 je sevřenější, dá se více poslouchat jako celek. I písně se liší svým záběrem. Přibylo následníků hitu 1970, který generaci Malátného a textujícího bubeníka Pavla Grohmana proslavil jako "Husákovy děti".
Například nový hit Zadarmo je o lidech, kteří si nabrali hypotéky a dostali se do slepé uličky podobně jako ti, kteří musí tvrdě dřít v montovnách. Pořád jen "makají, na hubu padají a nic z toho nemají", jak zpívá Michal Malátný. "To víte, už nejsme puberťáci, kteří jen pijou pivo a balí holky. Zajímají nás i jiné věci, a tak se to dostane do textů," vysvětluje zpěvák.
Do hledáčku kapely vstoupil i bývalý předseda vlády Jiří Paroubek, jehož řeč byla vložena do písně Slovní pyrotechnika. "Předseda Paroubek je symbol opojení mocí. Písnička se netýká jen šéfa ČSSD. Je proti tomu, aby nás reprezentovali lidi, kterým nejde o normální voliče. Tito politici kopou v podstatě za sebe," říká Pavel Grohman, který skladbu otextoval podle Paroubkova známého povolebního projevu. "Nejsme radikální nebo politická kapela. Nevyvoláváme skandály ani se na to nechystáme, ale tohle už bylo silné kafe," dodává Grohman.
Láska i vtip
Aby nedošlo k mýlce, že Chinaski natočili ostře vyhraněnou desku. Album 07 je spíš rozmanité. Otevírá je slogan "samice versus samci, to je důvod k tanci" (Shake It). Malátný zpívá také o palčivosti lásky podle Shakespearova 147. sonetu, zazní typické vláčné balady, svižný, částečně hiphopový song Basama fousama nebo tiché povzdechnutí nad tím, že lidé si už vlastně přestali psát a posílat dopisy.
"Když je člověk mladý, má toho spoustu k objevování. Pak přijde určitý moment v životě, kdy se zastaví a řekne si, že snad všechno zná. Existuje málo věcí, které by ho mohly překvapit. Av tu chvíli si musí najít na světě místo. Možná je trochu cítit, že jsme se ocitli v bodě, kde není všechno jen pohoda a klídek. Člověk začne víc přemýšlet třeba o politice, o skutečné lásce nebo o tom, co pro něho muzika znamenala," říká Malátný.
Ostatně na albu zpívá: "Na čtyři akordy až na konec světa." Pointa té písně (Vzhůru do nekonečna) zní: Malátnému se vlastně splnil sen někoho jiného. Hudba kapely, zjednodušeně řečeno "čtyři akordy a nic víc", jej vynesla do výšin, o kterých možná ani nesnil. Začátkem 90. let by sotva někdo řekl, že kluci z venkova, kteří začínali jako punková kapela Starý hadry, se vypracují mezi nejžádanější skupiny v Česku.
"Jistě, trvalo to pěkně dlouho, ale dodnes mě udivuje, že to přišlo," vysvětluje Malátný. "Dříve kapela hrála třeba 250 koncertů za rok. Dostala se do povědomí, vždyť nevynechala snad žádné malé město nebo vesnici a lidé ji mohli poznat zblízka," připomíná Kužvart, který hraje v součastné sestavě s baskytaristou Ondřejem Škochem, jeho bratrem saxofonistou Štěpánem a kytaristou Františkem Táborským.
Tahle sestava se ustálila za posledních pět let. "Poprvé v životě jsem měl pocit, že nahrávání alba proběhlo podezřele v klidu. Nikdy předtím jsme nestíhali termíny, vždycky jsme se hádali nebo něco nešlo. Letos jsme strávili tři měsíce ve studiu a já si nevzpomínám na zásadní problém. Tak jsem zvědav, co to znamená. Jsme samozřejmě obrovsky zvědaví, co lidi desce řeknou," uvažuje Malátný.
Do listopadu 2007 kdy kapela vyjede na ambiciózní turné, by fandové mohli většinu novinek vstřebat. "Když se skupina vydá na turné a lidé písničky neznají, je to těžší. Proto chceme vydat desku co nejdřív," vysvětluje Malátný. Živě chce kapela přehrát skoro celé album 07. "Proč točit nové desky, ale pak je nehrát? Jsou to naše nejlepší písničky. Už nechci hrát dokola První signální. Ano, zařadíme ji třeba jako přídavek, nevynecháme ani jiné tutové věci, ale já se víc těším na nové písně," tvrdí zpěvák.
Bude to bomba?
Jako překvapení chystají Chinaski speciální projekce, které budou lidé moci ovlivňovat pomocí zpráv z mobilních telefonů. Inspirována Rolling Stones nebo U2 chce kapela použít i druhé malé pódium, vysunuté hluboko do davu. "Náš akustický set posadíme doprostřed haly mezi lidi," plánuje Malátný.
Možná bude album 07 bombou letošního podzimu. Vždyť předchozí desky Music Bar, ze které pochází oblíbený Tabáček, se prodalo více než 60 tisíc kopií. "Nyní se nacházíme vmezidobí, kdy je deska hotová, ale ještě nevyšla. Známe ji nazpaměť, nemůžeme s ní nic udělat, ale nikdo jiný ji zatím nezná. Nahrávání bylo pohodové a my jsme všechno stihli. Znamená to, že jsme se to už
naučili a deska bude dobrá, nebo se stane něco jiného?" dumá Michal Malátný. Za dva týdny bude znát odpověď.

♥Nové album Zuzky Smatanové♥

7. září 2007 v 19:37 | Angellska |  Zuzana Smatanová
Nejúspěšnější slovenská zpěvačka míří se svým novým albem "TABLETKY ODVAHY" do Čech. Českému publiku se představila výrazněji v roce 2005, kdy přijala roli jediného hosta kapely CHINASKI na jejich dosud největším halovém turné :) !!!
Zuzanino nové, v pořadí třetí studiové album obsahuje 11 skladeb a vznikalo stejně jako to předešlé pod producentským dohledem Maroše Kachúta z Creative Music House. Singl "ZDÁ SE, ŽE TO STAČÍ" byl právě nasazen do českých i slovenských rádií. Na tuto skladbu se zároveň připravuje videoklip, který bude v říjnu k vidění v televizích :)

Michal: Tima Rotha bych z postele nevykopal!

5. září 2007 v 19:15 | Angellska |  Chinaski - Rozhovory
Jak je možné, že nejste slavní třeba v Americe?
"V Americe slavní jsme."
Kolik tam na vás chodí lidí?
"Tak dvě stě."
O co jste horší než Beatles?
"My nejsme horší, jenom zpíváme česky, takže nám tam moc nerozumí."
Proč zpíváte česky?
"Protože jsme Češi."
Uměl byste napsat text v angličtině?
"Přiznám se, že ne."
Plánujete děti?
"Ano."
Kdy?
"Brzy."
Jak často o tom diskutujete se svou partnerkou?
"Docela často. Už jsem ve stavu, že bych plodil, ale přítelkyně bude ještě dva roky studovat."
Kolik vás stojí měsíčně vaše přítelkyně?
"Já jsem to nepočítal. Ona je ale docela skromná, a navíc si sama taky vydělává."
Kdy bude nová deska a jak se jmenuje?
"Nová deska je hotová, jmenuje se Album 07 a vyjde za čtrnáct dní."
Máte z ní radost?
"Mám, ale ve studiu jsme strávili tři měsíce a poslouchali to pořád dokola."
Takže už ji nesnášíte?
"To ještě ne, ale jsem rád, že už to máme hotový a nemusím to každej den slyšet."
Teď vás čeká turné, takže to budete nenávidět ještě víc?
"Turné je vlastně za odměnu. Nejtěžší je tu desku vymyslet, připravit a natočit."
To už neplatí, že nejtěžší je tu desku prodat?
"Asi jo, ale podle mě je to těžší vymyslet."
Otázka deníku Aha!: Máte pochopení pro registrované partnerství?
"Ano."
Vyjel po vás někdy chlap?
"Ano."
Co jste mu řekl?
"Ne."
Existuje nějaký muž, který se vám líbí?
"Frank Sinatra."
A někdo mladší?
"Třeba herec Tim Roth. Toho bych z postele nevykopal."
Kdyby se jednou nedařilo v muzice, čím byste se uživil?
"Moje povolání je herec, tak bych se vrátil k divadlu.

Chinaskiho slezina vol.1

4. září 2007 v 19:18 | Angellska |  Chinaski - Koncerty
Tak a je tu zase další bezvadná akce s Chinaskiho bratry !!! V pátek 21. září budete mít možnost vyrazit do Třebíče, kde budou Chinaski připravovat program koncertního turné 07.
V tento den se bude také natáčet reklamní spot na turné. Budete mít možnost vidět jak se celý ten obrovský kolos ... pódium, světla, zvuk, projekce atd. ... roztáčí. Z Prahy bude vypraven ZADARMO Chinaskibus, který se, pokud to bude možné zastaví také v Brně. Chcete být u toho ??Tak neváhejte a zaregistrujte se !!!!!! Já osobně už rezervaci mám !!!
Více info o AKCI → ♥Zde♥ !!!