Listopad 2007

Chyťte doktora v Ostravě

28. listopadu 2007 v 16:16 | Angellska |  Chinaski - Novinky
Martin Dolenský po čtyřech letech těhotenství porodil svou první celovečerní prvotinu, komedii Chyťte doktora. A ne blbou. Jako spoluscenárista vzkázal v závěru filmu lidstvu: "Jediné čestné stanovisko by bylo uzákonění polygamie." Tedy on to řekl při televizní besedě sexuolog Petr Weiss, který hraje sám sebe. Utkal se s mladým gynekologem Michalem Goldbergem, kterého hraje ve svém filmovém debutu Michal Malátný, frontman populární kapely Chinaski.
Vystudovaný herec představuje ženského lékaře s plnou ordinací zbožňujících pacientek, s chladnou manželkou, malým synem a těhotnou milenkou. Obě hlavní ženské role hraje skvěle Tatiana Wilhelmová, zralá na Českého lva.
Vrcholem souboje dvou dam o jednoho muže je zřejmě jejich smetáková bitva, překvapivě vypointovaná. Kdo má rád hlášky, ten si přijde na své. Třeba: "Otěhotnět s gynekologem, to je pracovní úraz," nebo "Neber si gynekologa. Kdo s čím zachází, s tím taky schází." Tu druhou říká tchyně hlavního hrdiny, znamenitě ztvárněná Ivou Janžurovou.
"Říkali mi ve štábu, že jsem byl nejposlušnější herec, co kdy zažili. Ano. Nejvíc jsem poslouchal Janžurku. Vše, co mi poradila, bylo velmi užitečné," řekl Malátný v Ostravě při předpremiéře minulé úterý, než odjel na koncert Chinaski v Porubě. Film odstartoval v sobotu 24. listopadu. Chyťte doktora je nápaditě vytvořený a rychle uběhlý pětaosmdesátiminutový snímek, sekvencovaný pády Goldberga z postele a snem, ve kterém dostává ragbyovou šiškou do hlavy.
V malých rolích se objeví pražský primátor Pavel Bém, Pavel Landovský, Marek Vašut. Luděk Sobota hraje šermujícího primáře gynekologie, Kryštof Hádek zaníceného strážníka a exOstravan Vladimír Javorský úhlavního přítele Golbergova. A ti všichni pomáhají chytit doktora, který vypadá jako troubovitý lovec, ve skutečnosti je obětí dvou žen, které vědí, co chtějí. Jelikož se objeví na konci filmu i třetí zájemkyně, chlapy asi zamrazí. Je to fikce nebo dokument ze života?
Autor / zdroj: Zdeněk Figura, Listy moravskoslezské

♥Zuzka spolupracuje s Čechomorom, pripravuje aj ...♥

24. listopadu 2007 v 20:24 | Angellska |  Zuzana Smatanová - Novinky
Zuzana Smatanová nový album "Tabletky odvahy" pokrstila nielen na Slovensku, kde krstnou mamou bola jej vlastná mama, ale i v Prahe. Tam sa úlohy krstných rodičov zhostili slovenský herec Maroš Kramár a česká folková kapela Čechomor.
Týmto však spolupráca Zuzany a Čechomoru nekončí. Slovenská Slávica a držiteľka niekoľkých ocenení Aurela hosťovala na vianočnom albume "Sváteční - Čechomor". Tu si Zuzana zaspievala skladbu "Keď tá jasná hviezda". Spolupráca speváčky s Čechomorom vyvrcholí predvianočným koncertom v Prahe.
Zuzana sa okrem koncertovania sa začala intenzívne venovať práci na koncertnom DVD, ktorého vydanie je plánované na jar budúceho roka. Pavol Smolka, manažér a basgitarista Zuzany Smatanovej: "Materiálu z jarného turné, kde sa točili zábery na dvd je veľmi veľa. Musíme to teraz všetko popočúvať a pomaly začať pripravovať na mixáž."
Okrem prác DVD Zuzanu a jej kapelu zamestnáva príprava na Slávika. Na slávnostnom odovzdávaní cien, kde je nominovaná v kategórii speváčka, vystúpi so svojím aktuálnym singlom "Zdá sa, že to stačí". Skladba však bude nanovo, netradične zaranžovaná. "Veľmi sa tešíme na vystúpenie. Singel odohráme s hosťmi, ktorí mu dodajú netradičnú a zaujímavú podobu." dodal Pavol Smolka.

♥Smatanová pracuje so psom a priateľom Katky Knechtovej♥

24. listopadu 2007 v 20:18 | Angellska |  Zuzana Smatanová - Novinky
Zaujímavé spojenie speváčok Katky Knechtovej z Pehy a Zuzany Smatanovej vzniklo vďaka novému Zuzkinmu videoklipu. Známe hudobníčky síce spolu nespolupracujú priamo, ale len prostredníctvom Katkiných dvoch miláčikov.
Jedným je jej priateľ Henrich, ktorý Smatanovej klip režijne zastrešil a druhým je rodinná doga Knechtovcov Šara, ktorá úspešne prešla castingom a vďaka tomu si zahrala v najnovšom Zuzkinom klipe.
Možno dve známe osobnosti v rodine Katke pomôžu získať vysnívané priestory v jej rodnom Prešove. Speváčka by totiž rada využila vizážistický kurz, ktorý si nedávno urobila, a chcela by si otvoriť kozmetický salón.♥Rádia & TV v ČR♥

16. listopadu 2007 v 18:19 | Angellska |  Zuzana Smatanová - Fota

Michal: Nemůžu se na sebe koukat

16. listopadu 2007 v 18:12 | Angellska |  Chinaski - Novinky
Předpremiéru komedie Chyťte doktora určenou pro novináře sledoval s napětím i hlavní hrdina, zpěvák skupiny Chinaski Michal Malátný. Většinu filmu ale neviděl
"Nemůžu se na sebe koukat, dělá mi to problém ," svěřil se zpěvák, který sice vystudoval herectví, ale před filmovou kameru se v tomto případě postavil poprvé. "Vždycky, když jsem byl na plátně, což bylo skoro pořád, měl jsem zavřené oči."
Není divu, ztvárnění role úspěšného doktora - gynekologa a pěkného proutníka muselo být pro Malátného, který je léta věrný své partnerce, samo o sobě dost problematické. Jeho výkon, zvlášť po boku zkušené Táni Vilhelmové, byl ovšem velmi sympatický. Dá se tedy předpokládat, že přijdou nabídky na další role. Bral by je?
"Nad tím jsem zatím vůbec nepřemýšlel, to se teprve uvidí, jestli mě začnou režiséři oslovovat," říká s úsměvem Malátný, který se s klidem může dál věnovat svému turné Chinaski 07. V Praze skupina zahraje dva dny před vyhlášením ankety Český slavík, 6. prosince.
Pokud nedostane nabídku od jiných režisérů, od Martina Dolenského už ji má slíbenou. "Zodpovědně můžu prohlásit, že tohle nebyla Michalova poslední filmová role. Na začátku jsem si říkal, že mi bude stačit, když bude docela civilně přirozený. Jenže se ukázalo, že Michal je poměrně solidně vybavený a po nějakém týdnu natáčení začal všechny překvapovat," uzavírá režisér Dolenský

Rozhovor z Ústí nad Labem

16. listopadu 2007 v 18:03 | Angellska |  Chinaski - Rozhovory
Šňůra Poštovní spořitelna Tour 07, které začalo v Třebíči, je pro kapelu výjimečné. Vznikne během něj živé CD a DVD, prostřednictvím novinky - bluetooth interaktivní scény s velkým displejem - si s Chinaski budou fanoušci přímo v hale dopisovat.
V dvouhodinové show, před níž se ještě představí úspěšná slovenská kapela Desmod, zazní většina skladeb z nového alba i starší hity Chinaski.
Na novinky jsme se zeptali Michala Malátného, zpěváka, kytaristy, spoluautora písniček skupiny a herce v nové české komedii Chyťte doktora.
Uprostřed desky Nula Sedum jakoby došlo ke zlomu a začínáte hrát samé pomalé písničky. Čím to je?
Původně měla být celá deska rychlá, ale uprostřed nahrávání došly v mixážním pultu baterie a nikdo nechtěl dojet do Prahy pro nové. Tím to je.
Bude to stejné i na koncertě?
Ne. Vezeme dostatečnou zásobu tužkových baterií.
Už vaše minulé turné bylo technicky zajímavé, zvlášť ta asijská dívčí kukadla na velkých obrazovkách vypadala skvěle. Oč lepší bude tentokrát technika na pódiu ve službách Chinaski? Museli jste se ji i vy učit používat?
Jak to celé bude fungovat se dozvíme až na generálce v Třebíči, což bude popozítří.
Na kdy počítáte s vydáním Autopohádek 2? A nemluvil jste o tom, že by měly mít i filmovou podobu?
Vydání Autopohádek 2 plánujeme na podzim příštího roku. O filmové podobě jednáme, tzn. sháníme peníze.
Jednička Autopohádek byla nejprodávanějším albem roku ve své kategorii. Zaskočilo vás to?
Ano, nečekali jsme tak širokou odezvu. V tuto chvíli máme vybrané další 3 pohádky, v únoru začneme zkoušet s režisérem Janem Jiráněm.
Na Turné 05 jste prodávali dívčí kalhotky s logem Chinaski. Ukazovaly vám fanynky, jak jim sluší?
Bohužel ne.
A ještě ke kalhotkám: Lze ještě u fanynek jít masově "více na tělo", než takto?
V mém případě ne.
Který text, či vtípek/verš v něm, si právě z nové desky nejvíc užíváte?
Samice versus samci - to je důvod k tanci! z úvodní písničky alba "07".
A hudební nápad?
D - Ami - Emi7 - Gmi .
Co chtěl autor říct písní Shake It, konkrétně sloganem "Mohla bys bejt má dcera, ale já neříkám ne". Má to být spíš zlomyslnost vůči mužům, nebo návod pro slečny?
Autor zřejmě chtěl říci, že se necítí tak starý, aby nemohl balit mladá děvčata.
Na albu zpíváte o Usámovi a máte tam i Jiřího Paroubka ze záznamu. Není to tak, že když o nich teď každý den budete zpívat a máte je na desce, děláte jim vlastně reklamu? I když negativní?
Ať se nám to líbí či ne, Usáma bin Ladin je nepolapitelný fantom dnešní doby a jistě si zaslouží reflexi i v pop music.
A k čemu navádíte lidi, zpíváte-li/radíte-li jim "Přestaň si platit svýho zloděje!"
K občanské zodpovědnosti.

13.11 - Ústí nad Labem

14. listopadu 2007 v 15:19 | Angellska |  Chinaski - Fota
Čekáme ... jelikož kluci mají zvukovku :)
Monstrum :-D
Desmod :)
A je to TADY !!! :)
No k tomuto koncertu není co říct ... :) Prostě ohromná SHOW :) !!! Kdo jste byl určitě budete souhlasit ;-) A kdo teprve půjdete ... :-) Tak se 100% máte na co TĚŠIT !!! Ale nejen Chinaski, ale i Desmod hráli skvěle ... ;) !!!
Další Chinaski LIMITED COLLECTION T-shirt ;-) !!!

Ústí nad Labem 13.11.07

14. listopadu 2007 v 13:33 | Angellska |  Chinaski - Videa
1970
Vrchlabí
Láska a jiná násilí
Dlouhej kouř
Aplaus fanoušků ( K tomu není co říct ... )
Sonet

Chinaski již zítra v Ústí nad Labem

12. listopadu 2007 v 15:26 | Angellska |  Chinaski - Koncerty
Již ZÍTRA v hale TJ Chemička Klíše Ústí nad Labem
začátek v 19 hodin
hala otevřena od 18 hodin !!!
Vstupenky stojí v předprodeji 270 Kč, na místě pak 300 Kč.
line up
  • 19:00 - 19:40 Desmod /SK/
  • 20:00 - 22:00 Chinaski

Chinaski otevřeli své podzimní turné vystoupením v Třebíči

11. listopadu 2007 v 21:22 | Angellska |  Chinaski
Kapela Chinaski v pátek v Třebíči zahájila letošní turné. Do poloviny prosince odehraje 15 koncertů ve sportovních halách po celém Česku. Specialitou koncertní šňůry je interaktivní scéna. Fanoušci mohou ze svých mobilů posílat fotky nebo videa rovnou na projekční plochy. "Něco podobného zatím v Česku nikdo nepoužil," řekla ČTK manažerka skupiny Hana Petřinová.
Třebíčská sportovní hala s kapacitou 1500 lidí byla už od čtvrtka beznadějně vyprodaná. "Hodně lidí už kupuje vstupenky i na další koncerty turné, prodeje však výrazně stoupají dva až tři dny před vlastním koncertem," dodala Petřinová.
Diváci začali do haly proudit už kolem 19:00. Začátek večera obstarala v současné době zřejmě nejpopulárnější slovenská kapela Desmod. Po krátké technické přestávce spojené s úpravou scény už fanoušci přivítali kapelu Chinaski s jejím úvodním hitem Shake It. Příznivci si vychutnali nejen písničky z nové desky s názvem 07, ale i všechny už klasické hity.
Chinaski pro své turné, kterým podporují prodej akutálního alba 07, připravili spektakulární scénu, dokonce interaktivní. Každý z příchozích si může zadarmo stáhnout do svého mobilu přes technologii bluetooth obrázky, zvonění či poslat vzkaz na projekční plátna. V Třebíči zaznamenala kapela údajně na 250 zájemců. Kdo chce této nabídky využít, musí si ovšem do haly pospíšit. Jak se začne hrát, máte smůlu.
Chinaski scénu ovládli hned od úvodního nástupu, kdy před dominantní rudě zařící úzkou projekční stěnu na horním ochozu nastoupilo všech šest členů kapely. Za zvuků intra postupně seběhli po centrálním schoďišti ke svým nástrojům a spustili úvodní song Shake It. "A tak si nepotrpím na ántré," zpíval Michal Malátný v přímém kontrastu s tím, jak velkolepě kapela nastoupila na pódium.
Chinaski koncert opřeli o nové písničky, které v živém provedení obstály. úVodní trojblok Shake It, Můj sladký anděli (to se poprvé vydali basák s kytaristou na dvě předsádky po krajích pódia) a Basama fousama překypoval energií, sehraná kapela kmitala po pódiu a bavila sebe i publikum.
Citlivě se Chinaski vypořádali s politickými narážkami Válečné záběry při Basama fousama dobře dokreslují atmosféru písničky, fotografie tuzemských politiků při Slovní pyrotechnice taktéž. Paroubkův proslov na konci zazněl z minidisku, mluvenou pasáž uprostřed korunovanou výrazem "Neserte mě!" si užil bubeník Pavel Grohman. Nic víc, žádné zbytečné proslovy před či po písničkách, což konec konců platilo celý večer.
Kdo se těší na omletiny typu Klára či Tabáček, nedočká se; a nutno říci, že ku prospěchu vyváženosti celého koncertu. Z aktuální desky zaznělo hned jedenáct ze čtrnácti skladeb, které doplnily starší známé hity jako Strojvůdce, Kutil, Dlouhej kouř, Punčocháče či 1970. Těmito dvěma kusy vrcholila základní část show a dav právem bouřil.

První sada přídavků začala na druhém, akustickém pódiu postaveném u zvukařů. Na španělky odehranou 1. signální zpívala po táborákovém způsobu celá hala, horší už to bylo se Zrcátkem, kdy se mikrofonu chopil trumpetista a perkusionista Petr Kužvart.
Stejně tak nálada povadla při Sonetu 147, kdy kapela na hlavním pódiu čekala, až se zbytek kapely přeběhne zpět, aby spustila v plné parádě. Navozené komorní atmosféře by spíš slušela balada podobná Dopisu, který v půli koncertu odehrál Malátný usazený za pianem.
Turné pokračuje v úterý 13. listopadu v Ústí nad Labem, kam se kapela přemístí až v den koncertu. V dalších dnech Chinaski vystoupí v Chomutově, Sokolově, Olomouci a Ostravě. V Brně se představí 22. listopadu, následovat budou koncerty ve Zlíně, Liberci a Hradci Králové. Počátkem prosince se dočkají příznivci v Havlíčkově Brodě a Českých Budějovicích, v pražské T-Mobile Areně vystoupí Chinaski 6. prosince. Koncertní sérii pak zakončí vystoupení v Plzni a Litvínově.
Fotky od fanynky Číňany:

Tour 07 - ON-LINE

9. listopadu 2007 v 22:15 | Angellska |  Chinaski - Koncerty
Zajímá tě jak probíhají koncerty 07 ??? ♥Zde♥ můžeš sledovat online ukázky z tour 07 !!!Chinaski v Noci s Andělem

2. listopadu 2007 v 19:21 | Angellska |  Chinaski
Přímí přenos Noci s Andělem → 3.11.07 se bude vysílat již tuto sobotu ;-) !!! Kluci zde zahrají i několik písní z nového alba :) !!! Tak se DÍVEJTE !!!