Duben 2008

Autopohádky se přerodí do animovaného filmu

26. dubna 2008 v 10:25 | Angellska |  Chinaski - Novinky
Už příští rok začne vznikat celovečerní český animovaný film pro děti Autopohádky. Hlavním hercem, jehož hlas spojí pět povídek, je frontman skupiny Chinaski Michal Malátný.
Příběhy zpracují různé autorské týmy, aby byla zachována rozmanitost. Propojení do celku pak vymyslel Břetislav Pojar, jenž režíruje první z nich. V kinech by se novinka mohla objevit už na podzim 2009.
"Projekt vychází ze stejnojmenné knihy Jiřího Marka z roku 1958. Tři pohádky doplněné vlastními písničkami před časem Chinaski nahráli na CD, což zase inspirovalo nás," uvedl na filmovém festivalu Finále v Plzni producent Michal Podhradský.
Hlavními postavami příběhů jsou lidé, kteří přicházejí do kontaktu s auty, auta tvoří i spojující prvek filmových epizod. "Snažíme se zachytit i atmosféru minulou, kdy auta byla miláčkem rodiny, měla určitou poetiku," vysvětlil Podhradský.
Výtvarně se na filmu budou podílet Pavel Koutský, Michal Žabka, David Soukup, Libor Pixa a Šarlota Zahrádková-Filcíková. Režii dostali na starost kromě Žabky a Pixy i Břetislav Pojar, František Váša a Aurel Klimt. Od různých týmů si produkce slibuje rozmanitost a různorodost. Například poslední z příběhů bude 3D animací.
Skupina Chinaski vytváří pro film hudební pozadí, její frontman mu propůjčí hlas. Kromě Malátného si ve filmu zahrají i další herci. "Spolupracujeme s Ypsilonkou, děti uslyší například i Jiřího Lábuse," dodal producent.
Podle Podhradského je pro dětský film specifické, že jde o běh na dlouhou trať. "Filmový průmysl pracuje na bázi jakési show, kdy se vytvoří obrovská bublina kolem filmu, která ale do několika měsíců splaskne. Dětský film má trvalou hodnotu, protože děti odrůstají, přicházejí nové a zase je jim co pouštět," vysvětlil.
Dětské filmy formují nejmladší generaci, film jim musí předat srozumitelné sdělení, jak svět funguje a jak by měl správně fungovat.
Od stejného producenta, společnosti Animation People, se nyní v televizi objevuje dětský film Hiroši, dvacetiminutový příběh Břetislava Pojara vytvořený na japonskou zakázku Tým v minulosti začínal se slavnými večerníčky A je to! a Jája a Pája.

Kontakt na členy kapely

23. dubna 2008 v 19:22 | Angellska |  Chinaski
Chinaski přišli s NOVINKOUOna to sice není novinka, ale asi všichni víte, že na oficial webu jsou maily na členy kapely a vy jim můžeme napsat, ale jak se kluci sami přiznali na maily v poslední době neodpovídali. Z toho důvodu, že neměli časnastaly technické problémy atd.: ... Ale teď prý se odpovědí DOČKÁME!Takže kdo máte dotaz neváhejte a PIŠTE

E-MAILOVÉ ADRESY ČLENŮ KAPELY
michal@chinaski.cz
ota@chinaski.cz
franta@chinaski.cz
kuzi@chinaski.cz
ondra@chinaski.cz
stepan@chinaski.cz


Pražský Majáles 2008

21. dubna 2008 v 19:43 | Angellska |  Chinaski - Koncerty
Chinaski vystoupí 30.4.08 na Pražském Majálesu 08
Vstupné v předprodeji: 99,- na místě 150,-
Vstupenky koupíte v samotných multikinech Palace Cinemas, v síti TicketPortal, prodejně knih Neo Luxor a dalších místech dle aktuálního přehledu. V síti Ticketportal se k ceně připočítá servisní poplatek 20,- Kč.

Středa 30. dubna - Kemp Džbán

K dobré zábavě vám od 13:00 přispějí:

CHINASKI
SUPPORT LESBIENS
DAVID KOLLER
SKYLINE
THE PROSTITUTES
VLADIMIR 518
CLOU
INSANIA
THE CHANCERS
NICELAND
VAGYNY DY PRAGA
Pro více info: ♥Zde♥

Změna termínů na Slovensku!

4. dubna 2008 v 20:51 | Angellska |  Chinaski - Koncerty

Pozor, malá změna! V neděli 6.4. je pro velký zájem ještě jeden koncert v Nitře a 9.4. je koncert z Žiliny

přeložen do Půchova


Chinaski jsou SKUPINOU ROKU

4. dubna 2008 v 15:17 | Angellska |  Chinaski - Novinky
V pražské O2 Areně se včera rozdělovaly ceny pro vítěze hlavních kategorií výročních cen Akademie populární hudby za rok 2007. Hned po skončení předávání cen kluci vyrazili opět směr SLOVENSKO

Skupinou roku se stali Chinaski


Chyťte doktora už i na SLOVENSKU

4. dubna 2008 v 15:04 | Angellska |  Chinaski - Novinky
Frontman českej skupiny Chinaski Michal Malátný prichádza do slovenských kín ako nádejný gynekológ Michal Goldberg. Väčšina ľudí ho pozná ako speváka, pôvodným povolaním je však divadelný herec, ktorý vyštudoval činoherné herectvo na pražskej DAMU.