Červenec 2008

Pavla pohřbí jen nejbližší přátelé bez fanoušků!

27. července 2008 v 14:44 | Angellska |  Chinaski - Novinky
"Nechceme, aby z toho byla tryzna," vysvětlila manažerka skupiny Hana Petřinová.
Podle manažerky skupiny Chinaski Hany Petřinové přesný termín jeho pohřbu zatím rodina neví. Hodlá ale uspořádat jen rozloučení v úzkém kruhu rodiny a přátel.
"Nechceme, aby byla tryzna. Pozváni proto budou jen nejbližší přátelé, kteří se termín dozvědí esemeskou," uvedla Petřinová.

Chinaski: Budeme hrát dál, Pavel by si to přál!

26. července 2008 v 15:45 | Angellska |  Chinaski - Novinky
Po včerejší tragické události, kdy přišel o život bubeník Pavel Grohman. Začíná dnes být jasnější jaký bude další osud kapely Chinaski!
"Pavel by si rozhodně přál, aby kapela nezanikla. A tak to bude," řekl po poledni exkluzivně pro server tn.cz trumpetista skupiny Petr Kužvart.
O den dříve skupina vydala prohlášení, že ruší až do odvolání všechna vystoupení a nebude zatím říkat nic víc. Kužvartovo vyjádření je proto prvním a jediným prolomením tohoto embarga.
Kdo nastoupí na Grohmanovo místo zatím jeho otřesení spoluhráči neřeší.
"Teď je pro nás prioritní Pavlova rodina, o kterou se musíme postarat. Musíme vyřešit například pohřeb a poslední rozloučení. Teprve pak se začneme zabývat tím, jak dál. Ta doba bude nejdřív za týden, za dva," uvedl Kužvart.
Chinaski měli už dnes odehrát dva koncerty, na Švihově a na Malé skále. Měli být hlavní hvězdou festivalů České Hrady i Sázavafestu příští víkend. Z toho nebude nic.

TRAGÉDIE - Pavel Grohman se zabil na motorce :'-(

25. července 2008 v 18:20 | Angellska |  Chinaski

Kapelu Chinaski postihla TRAGÉRDIE! :-(

Bubeník a zakládající člen kapely Chinaski Pavel Grohman se zabil na motorce. Nehoda se stala v pátek v poledne na silnici I/11 v úseku mezi Vamberkem a Rybnou nad Zdobnicí. Novinkám to potvrdila manažerka skupiny Chinaski Hana Petřinová.
"Ano, je to pravda. Celá kapela je touto tragédií otřesena," uvedla pro Aktuálně.cz manažerka Hana Petřinová. Podle jejích slov kapela vydá večer oficiální tiskové prohlášení.
Petřinová řekla, že kapela vydá večer tiskové prohlášení. Prozatím nemají žádné informace, jak se to stalo. Jediné, co potvrdila, že Grohman zemřel při nehodě na motorce.
"Řidič motocyklu (38 let) jedoucí ve směru od Vamberka s největší pravděpodobností předjížděl v okamžiku, kdy osobní vůz před ním odbočoval vlevo. Při střetu došlo k vážnému zranění motocyklisty, který při leteckém transportu následkům svého zranění podlehl," uvedla policejní mluvčí z Rychnova nad Kněžnou Alena Kacálková. Potvrdila, že šlo o Pavla Grohmana.
Policisté nyní šetří příčinu a míru zavinění jednotlivých účastníků nehody. "V letošním roce to je čtvrtá smrtelná nehoda na Rychnovsku a první, která skončila smrtí motocyklisty," dodala Kacálková.

!!! Oficiální prohlášení kapely Chinaski !!!

Jsme zdrceni zprávou o Pavlově úmrtí. Naší jedinou starostí teď je pomoci Pavlově rodině, manželce a dětem. V současné době nejsme schopni koncertovat a veškerá vystoupení do odvolání rušíme. Děkujeme za pochopení.

Pavel Grohman stál u kolébky Chinaski!

Pavel Grohman stál spolu se svým spolužákem ze základní školy Michalem Malátným u kolébky skupiny Chinaski. Společně založil na konci osmdesátých let skupinu Starý Hrady, ze které se později stala skupina Starý hadry. Ta se v polovině osmdesátých let přejmenovala na Chinaski podle postavy z knih Charlese Bukowského.
Chinaski patří k nejúspěšnějším tuzemským poprockovým kapelám. Nahrála šňůru hitů jako 1. signální, Klára, Dlouhej kouř, nebo Strojvůdce.
Kapela prorazila s druhým albem Dlouhej Kouř z roku 1997. Vydala sedm řadových alb, posledním je loňské 07.
Bubeník Pavel Grohman ještě jako člen Starých hadrů bubnoval na počátku 90. let i ve skupině Zirkus Odvážná srdce, která spojovala rock s dechovou sekcí. Natočil s ní jedno album.

Chinaski budou POKRAČOVAT v koncertování!

22. července 2008 v 13:46 | Angellska |  Chinaski - Novinky
Na ofic.webu se objevila nová zpráva! V neděli se Chinaski dohodli na schůzce u Michala Malátného, že budou v koncertování od soboty 26. července pokračovat! Michal má zafixovanou ruku, nebude tedy možné, aby hrál na kytaru, ale zpívat, jak sám s úsměvem dodal, bude. Nebude to pro něho rozhodně lehké, ale všichni jsou rádi, že se takto rozhodl. Již dva dny po operaci byl plný humoru a jak sám tvrdil, bolesti ustupují. Všichni mají velkou radost, že budou hrát dále a těší se na své fanoušky již v sobotu na Švihově a Malé Skále.

Michal je po OPERACI!

19. července 2008 v 22:36 | Angellska |  Chinaski - Novinky
Jak jste se již jistě doslechli, Michal Malátný měl úraz, při kterém utrpěl komplikovanou zlomeninu klíční kosti. Včera proběhla úspěšná operace, Michal se zotavuje. Chinaski se omlouvají všem svým, že nevystoupí na sobotních festivalech Kunětická Hora a Kadaň. V neděli má kapela schůzku, pokud to Michalův stav jen trochu dovolí, a všichni doufáme, že ano, příští sobotu již budou Chinaski normálně pokračovat v koncertování!

Michal má zlomenou klíční kost!

17. července 2008 v 20:41 | Angellska |  Chinaski - Novinky
Program putovního festivalu České hrady pozměnila nehoda. O víkendu na Kunětické hoře odpadá koncert kapely Chinaski, protože zpěvák Michal Malátný si zlomil klíční kost. Náhradou bude skupina Kryštof. "Podle našich informací má Michal Malátný komplikovanou zlomeninu klíční kosti. Každopádně ještě z nemocnice vzkázal, že se bude snažit zbylé dvě zastávky Českých hradů odehrát," řekla za pořadatele Martina Reková.
Mezera v každopádně nevznikne, organizátoři návštěvníkům Kunětické hory sehnali adekvátní náhradu. Hodinový koncert od 16:30 hodin odehraje kapela Kryštof v čele s Richardem Krajčem.
"Zatím jsme s kapelou Kryštof nejednali o možnosti odehrát zbylé zastávky Českých hradů v případě, že by Michal Malátný nemohl vystupovat. Vše se bude odvíjet od jeho zdravotního stavu," doplnila Reková.
zdroj: idnes.cz

Basama Fousama již v éteru!

9. července 2008 v 13:15 | Angellska |  Chinaski - Novinky
Od dnešního dne můžete slyšet v rádiích píseň Basama Fousama. Byla nasazena jako třetí singl z alba 07. Přečtěte si článek, který vyšel dnes na iDnes. Tak ať se písni daří :-)