Červenec 2009

Charitativní koncert v Novém Jičíně - 2.srpna 2009!

24. července 2009 v 17:58 | Angellska |  Chinaski - Koncerty
Chinaski vystoupí 2. srpna na charitativním koncertu v Novém Jičíně.
Podpoří tak s ostatními interprety projekt - Povodně 2009.
Vstupné bude věnováno nejpostiženějším obcím na Novojičínsku, které zasahly letošní povodně. Podrobnosti na www.keenon.cz.

Žibus: Čekal jsem, že z nás polezou smutné songy!

22. července 2009 v 11:37 | Angellska |  Chinaski - Rozhovory
Po dvou letech se na festival Rock for People vrátila skupina Chinaski. Zpěvák a kytarista Michal Malátný však před koncertem nebyl v nejlepší kondici. "Je mi blbě. Mám horečku, celou noc jsem měl zimnici, a jsem narvanej práškama. Ale to zvládneme, lidi nic nepoznají," tvrdil muzikant.
Slyšel jsem, že chcete natáčet klip.
Jasně. Dali jsme dohromady asi osm kámošů, kterým jsme dali kamery, a zkusíme natočit song Slovní pyrotechnika.

Zůstanete na festivalu kvůli některé kapele?
Bohužel nemůžeme. Ještě večer hrajeme ve Varech , takže to bude opravdu náročný den. Ale už jsem zvládl horší věci. Dobře to dopadne.

Michal Malátný - Impulsy Václava Moravce!

20. července 2009 v 20:38 | Angellska |  Chinaski - Rozhovory
Michal jako host v pořadu Impulsy Václava Moravce na rádiu Impuls.

Rozhovor v mp3 - ♦ZDE♦


České Hrady - Točník (11.07.2009)

14. července 2009 v 21:28 | Angellska |  Chinaski - Fota

Konečně nám přálo POČASÍ!!!!! :))))))


No Name vs. Chinaski

14. července 2009 v 19:18 | Angellska |  Chinaski - Rozhovory
Už co neslyšet rozvíří česko-slovenské hudební dění duet kapel, které patří k opravdové špičce zdejší scény. No Name a Chinaski spolu zavzpomínají, aké to bolo, když jsme byli ještě bratia... A o tom, jak to dopadne, když se spojí slovenský Starosta s českým Strojvůdcem nebo když se Ty a Tvoja sestra spolčí s Klárou, se budete moci přesvědčit už za měsíc. My vám nyní přinášíme exkluzivní přátelský souboj No Name vs. Chinaski!

Za No Name nastoupili zpěvák Igor a bubeník Ivan Timkovi, barvy Chinaski hájili Michal, Ondra, Petr, Franta, Štěpán a Ota Husákovi.

nejlepší české jídlo
Igor: Knedlo, vepřo, pivo.
Ivan: Svíčková, určitě.
vs. nejlepší slovenské jídlo
Michal: Halušky.
Ondra: On mi to vzal! (smích) Taky halušky...
Ota: Já jsem ještě asi nic slovenského nejedl. (smích)
Franta: Mě nic jiného než halušky nenapadá...


Chinaski: Jsme rádi, že hrajeme!

5. července 2009 v 11:31 | Angellska |  Chinaski
Ještě se vlastně pořád sehráváme, říká v začátku festivalové sezony frontman Chinaski Michal Malátný. Jeho kapela měla na Českých hradech. CZ zahrát loni, kvůli smrtelné nehodě bubeníka Pavla Grohmana však svoje vystoupení musela zrušit.

Dnes hrají s mladým talentovaným bubeníkem Otou Petřinou, který je známý z hiphopové scény jako raper Marpo, a jejich koncerty mají jiný švih. "Ota vyrostl na jiných kapelách. V hraní je agresivní a dynamičtější, ale zároveň z něj cítím jistotu, což je vzhledem k tomu, že k němu celý koncert stojím zády, důležité," říká Malátný a dodává: "Dokonce teď máme v programu i sólo na bicí. Ota ho hraje vždycky před přídavkem, většinou to vyjde na písničku Zadarmo." Průřez hity svá festivalová vystoupení Chinaski staví na jistotě - hrají průřez svými největšími hity a žádná velká překvapení nechystají ani na České hrady. CZ. "My jsme hlavně rádi, že hrajeme," vysvětluje Michal Malátný, podle kterého to trvá klidně i dva roky, než se kapela s novým bubeníkem sehraje.

U Chinaski to však podle všeho jde nadmíru dobře, a dokonce už se rýsují i nové písničky. "Zrovna jsme byli týden na chalupě, kde jsme sice vypili víc vína, než zahráli muziky, ale stejně jsme udělali deset písniček," říká Malátný.

Zpěváka prý překvapilo, že namísto smutných melancholických písniček z kapely naopak lezou tvrdší kousky, které se nezdráhá označit za nářez. "Říkali jsme si, že až budeme mít patnáct písniček, za nimiž si budeme stát, půjdeme do studia Ale kdy to bude, to neumím odhadnout," dodává Malátný. Přestože nový materiál vzniká až nečekaně hladce, nová deska podle něj určitě nevyjde ještě letos. "To chce čas," říká Malátný. Nicméně poprvé by se podle něj kapela mohla dostat do studia už tenhle podzim.

I z krátkého rozhovoru se zdá, že to, jak se kapela umělecky vyrovnává se ztrátou bubeníka a dlouholetého kamaráda, ho samotného stále překvapuje. "Po dlouhé době jsem zase trošku optimista," říká Michal Malátný.

zdroj: idnes.cz