Červen 2010


Chinaski: Příští rok musíme Tři sestry dohnat!

20. června 2010 v 19:40 | Angellska |  Chinaski - Rozhovory
www.angellska.blog.cz
Při nahrávání alba jste vsadili na osvědčeného producenta Milana Cimfeho, děláte s ním už poněkolikáté...
Michal: To jo, ale celou desku nám Milan produkuje poprvé. Minule nám ji dělal Michal Dvořák a na některé písničky, ty rychlé a tvrdé, což byly asi tři, jsme chtěli právě Milana, protože víme, že tohle on umí. Spolupráce se nám líbila, takže jsme ho teď poprosili, jestli by nám nechtěl produkovat celé album. Dvě desky jsme dělali s Michalem Pekárkem, dvě s Radimem Hladíkem a dvě s Michalem Dvořákem. Tentokrát jsme oslovili právě Milana Cimfeho.

Takže tvrdší a rychlejší album...?
Michal: Deska bude hodně pestrá. Je tam pár klasických písniček, jak lidi Chinaski znaj a maj je rádi - jsou tam rychlý, tvrdý věci, jedna punková, swingová s big bandem, hip hop.
(k Otovi) To je asi tvoje práce...
Michal: Jo, má tam svůj track. Řekli jsme si, že zkusíme všechno. Zavřeli jsme se na dva měsíce do zkušebny, tam jsme do toho mlátili jak hluchý do vrat, a všechno, co nás nějak nakopávalo, jsme se rozhodli natočit, i když to bylo žánrově úplně jinde. Takže si lidé možná řeknou: Oni se úplně zbláznili! Ale co - proč to nezkusit a nenatočit to.

Chinaski: Jde nám to podezřele rychle!

20. června 2010 v 19:35 | Angellska |  Chinaski - Rozhovory
www.angellska.blog.cz
Jak se máte?
Michal: Skvěle. (smích)
Ota: Už tři měsíce jsme dennodenně spolu a paráda...
Michal: Počkej, je to ještě dýl. A v Americe to vrcholilo - banda zvířátek na výletě. (všeobecný smích) Ale opravdu - máme se fajn, jde nám to tady podezřele dobře a rychle. Takže jsme trochu nesví, jestli je to dobré nebo špatné znamení. Podobně to chodí i v divadle, když si herci nazkoušej hru a strašně se baví, tak na ni pak lidi koukaj a nikdo se nesměje. Takže jsme ve velkém očekávání, jak se to bude líbit lidem.

Konzultujete věci, které jste udělali, s někým? Singl už je venku...
Michal: Konzultujem trochu, ale zas ne moc. V podstatě jsme si v kapele zakázali takovou tu větu: "No, já jsem to pouštěl kamarádům, a ti říkali, že..." Prostě musí to být náš názor.

Nová deska + T-music Chinaski Tour 2010!

2. června 2010 v 17:27 | Angellska |  Chinaski - Novinky
www.angellska.blog.cz
Čas letí a nám se sice pomalu, ale jistě blíží i vydání nové desky, která se v těchto dnech točí pod pracovním názvem "Není na co čekat" v nahrávacim studiu Sono v Nouzově u Prahy :)

S vydáním nové desky souvisí
www.angellska.blog.cz
samozřejmě i následné tour, které bude letos probíhat v 6ti velkých městech na přelomu září a října. T-music Chinaski Tour 2010 bude mít samozřejmě plno zajímavostí a vychytávek jako je např. Celé tour bude pod taktovkou zahraniční produkce renomovaného britského designéra Simona Sidiho, který se podílel na scéně pro takové zahraniční hvězdy, jako jsou Depeche Mode, Tori Amos, Roger Waters nebo Annie Lennox a současně produkoval posledních pět ročníků populární televizní soutěže American Idol (Americká superstar). "Oslovili jsme několik produkcí, ale on nám byl svými nápady asi nejblíž. Navíc už byl v Praze a moc se mu u nás líbilo," říká manažerka kapely Hana Petřinová.