Září 2010

Pink, nebo Chinaski? V tom není rozdíl, tvrdí Simon Sidi!!

29. září 2010 v 21:15 | Angellska |  Chinaski - Rozhovory
Jeho jméno byste našli u koncertů Annie Lennox, Pink či Rogera Waterse. Letos na podzim si jej pro sebe "urvali" Chinaski. Britská špička pódiového designu Simon Sidi, který žije v Malibu v Los Angeles, kapelu ohromil koncertem Depeche Mode. Světelnou aranž postavil totiž jen na čtyřech reflektorech. Specialitu přichystal i pro Čechy :) ...
www.angellska.blog.cz
Jak se dostane jevištní designér, který pracuje pro největší světové hvězdy, ke kapele z malé země ve střední Evropě?
A proč ne? Velmi se mi líbili, když jsem je slyšel hrát. Navíc mám rád dobrodružství a tohle je tak trochu dobrodružství. Takže ještě jednou: proč ne?

Chinaski: Není na co čekat!

28. září 2010 v 20:19 | Angellska |  Chinaski - Rozhovory
Rozhovor s Žibusem, Frantou a Otou ...
www.angellska.blog.cz
Vaše nové album nese název Není na co čekat. To vypadá, jako byste měli pocit, že vám ujíždí vlak...
Michal: Ne ne, nám po smrti našeho bubeníka došlo, že nikdo neví, co bude zítra. Už nechceme promarnit ani jeden den. Není nám už dvacet, není na co čekat, pojďme do toho...

Texty k vašim songům většinou skládal právě on, Pavel Grohman...
Michal: Na posledních dvou deskách ano. Předtím jsem zase většinu textů dělal já, pak mi došel dech a začal psát Pavel. Teď je to zase na mně.

Michal Malátný: Jsem chodící reklama na manželství a rodičovství!

26. září 2010 v 19:15 | Angellska |  Chinaski - Rozhovory
www.angellska.blog.cz
Na rozhovor se frontman kapely Chinaski Michal Malátný přibelhal o francouzských holích a půlku povídání kvůli operovanému a bolavému kolenu prostál u stolu. Na otázky k nadcházejícímu T-music Chinaski turné 2010 a nové desce Není na co čekt odpovídal bez náznaku únavy, nadšeně hovořil i o rodině. Když ale přišla řeč na kamaráda-bubeníka Pavla Grohmana, který před dvěma lety zahynul na motocyklu, bylo z jeho pohledu ihned jasné, že tahle ztráta zřejmě nikdy úplně nepřebolí.

Aktuální deska Chinaski Není na co čekat je první řadovka, na které nehraje na bicí váš blízký kamarád Pavel Grohman. Kdy během nahrávání vám chyběl nejvíc?
(Michal Malátný chvíli mlčí) Není na co čekat jsme začali točit dva roky po Pavlově smrti, takže momenty, kdy nám chyběl nejvíc, jsme už měli za sebou.
Smutek, že mi chybí kamarád, na mě ale hodně padl loni. V létě jsme tehdy odehráli nějakých třicet festivalů. Bylo to pořád to samé, z šatny do šatny. Na jednom koncertě, v šatně u prázdné židle, jsem si řekl: kurva, to je strašný. Vždyť já jsem s ním byl v kapele přes dvacet let, s žádným jiným bubeníkem jsem v životě nehrál!
Písničkou Šatna, která je na desce - a teď je po Spáči nasazená jako druhý singl - jsem se s tím nějak vyrovnal a letošní nahrávání nakonec valstně proběhlo úplně v pohodě. Poslechněte si Šatnu.

Chinaski: Písně ze šuplíku by se měly nechat spát!

25. září 2010 v 9:28 | Angellska |  Chinaski - Rozhovory
www.angellska.blog.cz
Jaká vlastně byla cesta Chinaski k novému albu Není na co čekat poté, kdy v roce 2008 tragicky zahynul bubeník Pavel Grohman?
Malátný: Měli jsme s Pavlem připraven projekt pracovně nazvaný Made In Czechoslovakia. Na Slovensko jezdíme hrát už patnáct let, známe se s moha tamními muzikanty a lidmi z branže, a tak jsme chtěli nahrát československou desku. Mělo to být album Chinaski, ale v každé skladbě měl být nějaký slovenský host. Buď by zpíval, hrál, nebo by skladbu složil či napsal text.
Po té tragédii z toho ale sešlo. My nejdřív řešili, jestli vůbec budeme hrát dál, a pokud ano, jak to bude vypadat. Když jsme se dohodli, že budeme pokračovat, řekli jsme si, že je pro nás důležité nahrát standardní album. Navíc v té době vyjela v televizi Česko-Slovenská SuperStar a nám přišlo nepatřičné myslet na československou desku. Před rokem a tři čtvrtě jsme se poprvé sešli a všichni z kapely přinesli nápady.
Tehdy jsme začali pracovat na desce Není na co čekat.

Kolik nápadů se vám sešlo?
Malátný: Písniček bylo více než třicet. Z těch jsme vybírali, řešili, mazali, nahrávali a kvůli nim se i hádali. Na desce je nakonec třináct skladeb.


Michal měl úraz = T-music Tour 2010 se odkládá!

22. září 2010 v 19:25 | Angellska |  Chinaski
Bohužel je to pravda Žibus měl úraz a má poraněné koleno. O víkendu podstoupil operaci menisku a proto se se Tour, které mělo startovat 28.09 Pardubicích odkládá!! První dva koncerty (Pardubice, Ostrava) se odsouvají na říjen.

Tour začíná o 9 dní později 07.10 v Liberci.

Aktuální rozpis - T-MUSIC CH!NASK! TOUR 2010

07.10. - Liberec, Tipsport aréna
09.10. - Karlovy Vary, aréna
12.10. - Brno, hala Vodová
14.10. - Praha, Tesla aréna
18.10. - Ostrava , ČEZ aréna (původně 30.9.)
27.10. - Pardubice, ČEZ aréna (původně 28.9.)

Všechny zakoupené lístky na první dva koncerty zůstavají normálně v platnosti - takže žádný strach jen si o nějaký ten týden počkáme :)))
www.blesk.cz

Není na co čekat v obchodech!

20. září 2010 v 7:57 | Angellska |  Chinaski
www.angellska.blog.cz
Dnes nastal den D! Dnešním dnenem vstoupilo CD Neni na co čekat jako klasický nosič na CD do prodeje! Zakoupit můžete samotné CD za 299,- nebo limitovanou edici CD+DVD za 399,- - ZDE - :)

Žibus a jeho pohled na část nové desky!

7. září 2010 v 20:57 | Angellska |  Chinaski - Rozhovory
www.angellska.blog.cz
Už zítra se na t-music objeví ke stažení nové album Chinaski - Není na co čekat. Jde o první desku, která by měla znít opravdu živě a nabitě, jak se nám svěřil Michal Malátný. "Minulá alba jsme natáčeli odděleně, nejprve rytmika, basa a bubny, pak kytary, klávesy, dechy a zpěvy. Teď jsme základ písní natočili dohromady, mimo dechů a zpěvů, to nebylo z technických důvodů kvůli přeslechům možné. A je to opravdu slyšet! Všechno zní energičtěji, písně mají větší dynamiku."

Už ve středu 8. září bude na t-music (zde) ke stažení nová deska a my vám teď přinášíme část jejích písniček slovy zpěváka Michala Malátného.

7 hříchů
Písničku začal dělat Pavel Grohman s Fratiškem Táborským. Měl napsanou sloku a refrén. Považovali jsme ji za našeho favorita, ale bylo třeba dopsat text, který je o tom, že pokud si někdo stěžuje na chudobu, může si také trochu stěžovat na sebe. Aspoň tak jsem ho pochopil já. Pavel totiž nesnášel líné lidi. Sám byl hyperaktivní. S dokončením písničky jsem měl problém, protože jsme se dohadovali, jak to vlastně Pavel myslel. Mám spoustu verzí textu, které se autorovi hudby Frantovi Táborskému nelíbily. Nakonec mi pomohl Milan Cimfe ze studia Sono.

Ukázky z nové desky - Není na co čekat!

2. září 2010 v 15:04 | Angellska |  Chinaski - Novinky
Ukázky z nové desky - Není na co čekat 
- ZDE - enjoy it! :)))
www.angellska.blog.cz

TV spot k T-music Tour 2010

1. září 2010 v 17:21 | Angellska |  Chinaski - Videa
Už dnes se můžeme podívat na TV spot k připravovanému albu Není na co čekat, které vychází již za pár dní :) Myslim, že spot je pojatý velmi vtipně a ty blond girls tomu dodávají určitou úsměvnost! :)))))))))
Je to super - Mě se líbí! Co vám? :)